Wielkanoc w Przedszkolu nr 191

Dnia 27 marca w Naszym Przedszkolu wszystkie Przedszkolaki brały udział w „uroczystym śniadaniu wielkanocnym”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z wychowawczyniami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały ozdoby i prace plastyczne o tematyce świątecznej. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, białą kiełbasę, chleb i herbatę. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego Zajączka. Okazało się, że prezenty były pozostawione w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego też dzieci miały mnóstwo pracy, aby je odszukać. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć słodki upominek. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. W tym dniu, aby atrakcji bylo jeszcze wiecej, nauczycielki zorganizowały teatr kukiełkowy pt. „Nadchodzi Wiosna”, oraz qiuz na temat tradycji wielkanocnych prowadzony przez „Zajączka”. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci, a także wprowadziły dzieci w radosny świąteczny nastrój.