Strona główna / Przedszkole nr 191 /Aktualności

Zapraszamy do Przedszkola nr 191!

Koncentracja uwagi  – motor napędowy procesów uczenia

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko potrafiło dobrze się koncentrować, a co za tym idzie samodzielnie się uczyć, szybciej czytać, lepiej zapamiętywać i nie zawracać sobie głowy zbędnymi sprawami. 

Granice – uporządkowanie dziecięcego świata

Od dłuższego czasu w literaturze pedagogicznej i psychologicznej odnaleźć można hasło G R A N I C E w kontekście procesu wychowawczego. Wielu rodziców zastanawia się, co to jest i do czego służy. Słowo to kojarzy się często z ograniczaniem czegoś, stawianiem barier, stanowczością i dominacją. 

Dzień Św. Patryka w ZSP 6

17 marca to szczególny dzień dla Irlandczyków. Wtedy to obchodzą Dzień Św. Patryka. Jest to narodowe święto w Irlandii, jednak zyskało popularność na całym świecie.

Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Wody. Głównym celem przeprowadzenia tego specjalnego dnia było kształtowanie postaw proekologicznych.

Powitanie wiosny

         W dniu 19 marca dzieci ze wszystkich grup świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas zajęć przedszkolaki poznały zwiastuny wiosny i  stworzyły piękne wiosenne prace plastyczne.

Wiosna, wiosenka…

Mimo, że za oknem „w marcu tak w garncu”-  deszcz przeplata się ze śniegiem, dzieci nie tracą nadziei na nadejście prawdziwiej wiosny. 

Dzień Piekarzy i Cukierników

 W poniedziałek 15 marca w Przedszkolu nr 191 dzieci świętowały Dzień Piekarza i Cukiernika. Przedszkolaki z wszystkich grup zamieniły się w małych cukierników – dekorowały słodkości, lepiły je z modeliny a nawet „upiekły” własne bułki.

Dzień Matematyki

W piątek, 12 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Matematyki. Matematyka jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. W tym dniu każdy przedszkolak miał możliwość wykazać się podczas zabaw matematycznych.

Dzień Kobiet

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, W domu, w przedszkolu, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek – To jest od chłopców upominek. Zbigniew Jeżyna

IX Ogólnopolski Konkurs plastyczny- PISANKA 2021

Szanowni Państwo, Ogród Jordanowski nr2 w Poznaniu  organizuje „IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny –PISANKA 2021” . Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w tę akcję. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące konkursu przesłane przez organizatorów:

Cyberprzemoc – poradnik dla rodziców

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dlatego mówimy o nich, że są internetowym pokoleniem.

Przygody w lodowej krainie

W minioną środę dzieci z najstarszej grupy poznawały Arktykę. Okazją do zimowych  zabaw  był Dzień Niedźwiedzia Polarnego, który obchodzony jest na świecie 27 lutego.

Rozstrzygnięcie konkursu „Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w naszym konkursie.

Uczymy dzieci programować

Przedszkolaki z grupy żółtej doskonaliły umiejętność programowania, wskazywania miejsca na macie do kodowania, określały kierunki, drogi, tworzyły własne zakodowane historię.  W dodatku w tym dniu odwiedził ich gość specjalny- sterowany Robot Edukacyjny- „Dash”.

Dzień Kota

Dnia 17 lutego w grupach najmłodszych obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Była to doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę na temat naszych czworonożnych przyjaciół, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak pomagać potrzebującym zwierzętom.

Walentynki

Dnia 15.02.2021r. obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego nazywany również Świętem Zakochanych. Dla najmłodszych ten dzień jest symbolem radości i miłości do najbliższych osób.