Strona główna / Przedszkole nr 191 /Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Mozaikowa ozdoba świąteczna”

W naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Mozaikowa ozdoba świąteczna”. Bardzo nas cieszy, że zainteresowanie wydarzeniem było tak duże!

Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu wieńczy tradycja uroczystej Wigilii. To jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście.

„Mikołajki”

Jak co roku o tej porze, dzieci z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. W tym roku również nas odwiedził.

Andrzejki

Hokus – Pokus, czary – mary. Niech się spełnią andrzejkowe czary.   27 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta oraz wziąć udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu dzieci brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla wielu dzieci, a przede wszystkim dla maluszków miś jest przyjacielem, który utuli do snu jak i otrze łzy w trudnych chwilach.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w Grupie Niebieskiej

Dnia 23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Odświętny strój dzieci, przybycie Pani Dyrektor oraz Pań Wicedyrektor, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w Grupie Czerwonej

W ubiegłym tygodniu w przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie dla naszych najmłodszych dzieci – Pasowanie na Przedszkolaka.

„Jesień poezją malowana”

W dniach 16-17 listopada 2020r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Recytatorski pt. „Jesień poezją malowana”.

Narodowe Święto Niepodległości

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Dlatego już od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci prawidłową postawę szacunku do swojego kraju, symboli narodowych, a także rozwijamy poczucie przynależności narodowej.

Witajcie w naszej bajce

W czwartek, 05.11.2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Dzień Dyni

Dnia 23 października w naszym przedszkolu swoje święto obchodziła królowa wszystkich warzyw – Dynia.

„Co można zrobić z kapusty?”

W październiku grupa żółta zrealizowała zadanie specjalne „Co można zrobić z kapusty” w ramach projektu edukacyjnego „Idź, Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa…”

Dzień Chleba

Dnia 16 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chleba”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Jak powstaje chleb”.

Tydzień warzyw i owoców

W naszej najmłodszej grupie czerwonej, poprzedni tydzień, poświęcony był zdrowemu odżywianiu. W sali pojawił się kącik pełny pachnących świeżych owoców i warzyw. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce po ich kształcie oraz zapachu.

„Zabawy sztuką”

Dnia 12 października Grupa Żółta realizowała projekt edukacyjny „Zabawy sztuką”. W ramach programu dzieci poznawały twórczość artystyczną malarza Giuseppe Arcimboldo.

Bezpieczna droga do przedszkola

Dzieci z grupy niebieskiej aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki zapoznały się z zasadami ruchu drogowego oraz sygnalizacją świetlną. Każdy miał  okazję wcielić się w rolę Pana Policjanta i bacznym okiem nadzorować bezpieczne przejście przez ulicę swoich kolegów i koleżanek z grupy. Dzieci poznały również numery alarmowe [...]