Strona główna / Przedszkole nr 191 /Aktualności

Zapraszamy do Przedszkola nr 191!

Przedstawienie klasy 2C

25 listopada dzieci z klasy 2C przedstawiły inscenizację pt. „Jarzynowa awantura” na postawie tekstu Barbary Kosmowskiej. Widownią były dzieci z przedszkolnej Grupy Czerwonej.

Spektakl malowany piaskiem pt. „Kopciuszek”.

Dnia 21.11.2022 dzieci z grupy zielonej udały się do Multikina 51 na wyjątkowy spektakl malowany piaskiem pt „Kopciuszek”.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych z Przedszkola nr 191 w Poznaniu. Właśnie tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W spotkaniu brali udział rodzice dzieci „Grupy Czerwonej”, wychowawcy oraz pani wice dyrektor.

Poczta Polska nr 2 w Poznaniu

Dnia 8 listopada grupa Zielona udała się do Urzędu Pocztowego nr 2 przy ulicy Głogowskiej.

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada br. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 spotkała się, aby wspólnie uczcić Narodowy Dzień Niepodległości.

Dzień Dyni

28 października grupa czerwona oraz żółta świętowały Dzień Dyni.

Konkurs „Jesienne kompozycje”.

Dnia 18.10.22r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Jesienne kompozycje”. Uczestnicy podjęli się wykonania aranżacji z jesiennych darów natury.

Jesienne czary mary

Dnia 28 października 2022 roku dzieci z grupy zielonej wzięły udział w „Jesienne czary mary” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Fizyków Fusion, które odbyło się na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu.

Wycieczka do ogrodu ekologicznego „Gładysiakowie”

Dnia 17 października Przedszkolaki po raz drugi w tym roku  pojechały do sadu i ogrodu w Wirach.

Dzień Poczty Polskiej w przedszkolu.

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy.

Kampania „9 miesięcy dobroczynności”

Szanowni Państwo Przedszkole nr 191 również w tym roku bierze udział w kampanii „9 miesięcy dobroczynności” Fundacji Good Challenge pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Teatr KULTURKA

 W tym roku zaprosiliśmy do naszego Przedszkola Teatr „Kulturka”. Spektakle będą wystawiane każdego miesiąca.

Międzynarodowy Dzień Muzyki w przedszkolu.

Międzynarodowy Dzień Muzyki to świetna okazja do przeprowadzenia zajęć umuzykalniających z dziećmi, opracowanych specjalnie na tę okazję. I do pokazania przedszkolakom, jak muzyka może być ważna w życiu każdego człowieka i jaką można czerpać radość z jej tworzenia.

Dzień Chłopaka

Dnia 30 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Były upominki, słodki poczęstunek a także życzenia oraz śpiewanie „Sto lat” przez dziewczynki dla kolegów.

Warsztaty z majsterkowania KonckKnock w przedszkolu.

Z okazji Dnia Chłopaka Przedszkolaki z grupy żółtej i zielonej uczestniczyły w warsztatach doskonalących umiejętność składania i sklejania elementów- figur geometrycznych według podanego wzoru.

Dzień Przedszkolaka na Dzikim Zachodzie!

Przedszkole 191 świętowało Dzień Przedszkolaka na Dzikim Zachodzie!