Strona główna / Przedszkole nr 191 /Aktualności

Tydzień warzyw i owoców

W naszej najmłodszej grupie czerwonej, poprzedni tydzień, poświęcony był zdrowemu odżywianiu. W sali pojawił się kącik pełny pachnących świeżych owoców i warzyw. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce po ich kształcie oraz zapachu.

„Zabawy sztuką”

Dnia 12 października Grupa Żółta realizowała projekt edukacyjny „Zabawy sztuką”. W ramach programu dzieci poznawały twórczość artystyczną malarza Giuseppe Arcimboldo.

Bezpieczna droga do przedszkola

Dzieci z grupy niebieskiej aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki zapoznały się z zasadami ruchu drogowego oraz sygnalizacją świetlną. Każdy miał  okazję wcielić się w rolę Pana Policjanta i bacznym okiem nadzorować bezpieczne przejście przez ulicę swoich kolegów i koleżanek z grupy. Dzieci poznały również numery alarmowe [...]

Dzień Uśmiechu

6 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Przedszkolaki wchodząc do swojej sali otrzymały bilet uśmiechu, który gwarantował dobry nastrój przez cały dzień. Od samego rana w każdej grupie słychać było śmiech dzieci, bowiem każda czynność tego dnia w przedszkolu była związana z uśmiechem. Na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce. Był [...]

W drodze do Pacanowa

Dwie najstarsze grupy naszego przedszkola przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Założeniem projektu jest m.in. wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. We wrześniu przedszkolaki poznały głównego bohatera projektu, Koziołka Matołka. W sali żółtej i zielonej powstały kąciki tematyczne związane z bohaterem książki [...]

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dnia 1 października nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Metalofon altowy diatoniczny, Bum Bum Rurki, dzwonki chromatyczne, bębenek czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo.

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Powitanie Jesieni

      Dnia 23 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Jesieni.  Dzieci  przyszły w tym dniu ubrane w kolory jesieni oraz otrzymały opaski z listkami.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 21.09.2020r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dzień Kropki

15 września przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kropki. Światowy Dzień Kropki powstał w 2008 roku, a inspiracją do tego dnia było wydanie przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa w 2003 roku książeczki pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”.

Wyprawka Przedszkolaka

  WYPRAWKA DO PRZEDSZKOLA DLA 3 LATKA

Zebranie z Rodzicami

  UWAGA! Zebranie informacyjne dla rodziców odbędzie się w Przedszkolu nr 191, dnia 02.09.2020 r.

„Mamo, tato wolę wodę!”

W Tym roku nasze przedszkole wzięło czynny udział w programie edukacyjnym „Mamo, Tato, wolę wodę”.

„Wakacje, wakacje i lato pachnące”

„Wakacje, wakacje i lato pachnące” – słowa tej piosenki nuciły starsze przedszkolaki już od czerwca. Wakacyjne dni w naszym przedszkolu, pomimo obowiązujących obostrzeń, upłynęły nam w wesołej i prawdziwie letniej atmosferze.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

 Dnia 30 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy się z Przedszkolakami z grupy żółtej i zielonej. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, po wakacjach będą szykować się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.