Strona główna / SP NR 15 / Biblioteka

Agnieszka Hozakowska

Michalina Surma

Pasowanie na czytelnika

W czwartek uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zostali pasowani na czytelników.

Rozwiązanie konkursu „Wiosenna Sowa Biblioteczna”

Szanowni Państwo, 20 kwietnia nastąpiło rozwiązanie konkursu „Wiosenna Sowa Biblioteczna”.

Święto książki z biblioteką szkolną i DKK

Szanowni Państwo, kwiecień jest miesiącem niezwykłym dla bibliofilów i miłośników czytania książek. W tym czasie świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Akcje i konkursy czytelnicze w bibliotece szkolnej

Szanowni Uczniowie, przypominamy, że mimo przejścia na nauczanie zdalne klas I-III nadal trwają zaplanowane akcje czytelnicze i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

Nowości w bibliotece szkolnej #11

Szanowni Uczniowie, na bibliotecznych półkach znalazły się kolejne nowości! Do zbiorów włączyłyśmy serię książek Halvdan Wiking Martina Widmarka, która z pewnością spodoba się wszystkim, który uwielbiają przygody i zagadki.

Nowości w bibliotece szkolnej #10

Szanowni Uczniowie, do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w ostatnim czasie trzy książki „z zieloną okładką”. Mowa o powieściach G.L. Marvel, Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości, Anity Głowińskiej, Do czego służy kotlet? oraz utwór Klausa Hagerupa i Lisy Aisato O dziewczynce, która chciała ocalić książki. Zachęcamy do zapoznania się  krótką […]

Polskie poetki na wiosnę

Szanowni Państwo, bibliotekarki, włączając się w popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, przygotowały gazetkę tematyczną o polskich poetkach na wiosnę. Znalazły się na nich teksty wierszy Danuty Wawiłow, Marii Konopnickiej, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarębiny, Marii Terlikowskiej.

Nowości w bibliotece szkolnej #9

Szanowni Uczniowie, do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w ostatnim czasie książki Katie Clapham Zaginiona księgarnia i powieść Magdaleny Kiełbowicz Huczy jak w ulu. Poniżej znajduje się krótka informacja o fabule pozycji, zachęcamy do zapoznania się.

Nowości w bibliotece szkolnej #8

Szanowni Uczniowie, do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w lutym nagrodzoną książkę Justyny Bednarek „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” . W grudniu 2020 powieść została uhonorowana tytułem Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Nowości w bibliotece szkolnej #7

Szanowni Uczniowie, najnowsze pozycje biblioteki szkolnej to nie tylko całkiem nowe serie, ale również kolejne publikacje uzupełniające dotychczasowe cykle. W lutym do zbiorów włączyliśmy książkę Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku Beaty Ostrowickiej.