BIEG NA ORIENTACJĘ

Dnia 31 października 2018 roku na terenie osiedla  Jana III Sobieskiego odbył się bieg na orientację.         Uczestniczyli w nim uczniowie klas od 6-8 wraz z wychowawcami. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym i zostali poinformowani  o zasadach gry. Otrzymali mapy i o godzinie 10:00 wyruszyli  w poszukiwaniu wyznaczonego celu.  Zadania czekające na członków biegu zakodowano, a  każde z nich były ukryte w różnych częściach osiedla. Niektórzy z uczestników posiadali telefony wraz z aplikacją przeznaczoną do odczytywania kodu Qr, czyli kwadratowy kod graficzny.  Na mapach oznaczono punkty, w których znajdowały się pytania z różnych przedmiotów (odpowiednich dla każdego poziomu klas). Zadanie polegało na dokładnym przemyśleniu pytania i sprawnym przemieszczeniu się do kolejnych stanowisk. Każdy z uczniów mógł pomóc swojej klasie  w udzieleniu odpowiedzi, ważną rolę spełniała współpraca  i zorganizowanie. Wszystkie klasy miały wyznaczony jeden z punktów do którego muszą się najpierw udać, później kolejność była dowolna. Mimo jesieni pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, promienne słońce zachęcało do aktywności. Ten rodzaj rozrywki wpadł w gust uczniom, większość z przejęciem uczestniczyła w grze. Panująca aura wznieciła ducha rywalizacji. Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania, należało wrócić na miejsce startu. Na koniec wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy na resztę lekcji.

                                                                  Marianna Suchodolska

                                                                                   Klasa VIII c

Udostępnij