Code Week

W dniach 8-12.10 braliśmy udział w akcji „Code Week”. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. W sumie w Polsce w trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania zarejestrowano 5284 wydarzenia. W ramach akcji, wszystkie klasy będące pod opieką pani Magdaleny Zasadzińskiej programowały podczas lekcji informatyki. Programowaliśmy ze stroną code.org oraz scratch.mit edu. Z kolei młodsze dzieci do nauki kodowania zaangażowała pani Paulina Gospodarek. Uczniowie klas 1-3 stawiali pierwsze kroki w programowaniu ze stroną code.org, a także bawiły się w „kodowanie na dywanie”. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który został przygotowany przez organizatorki akcji jako podsumowanie akcji.