Dzień Chłopca

W dniu 29 września w grupie III i IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce z użyciem balonów przy których wszyscy świetnie się bawili. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Na zakończenie wychowawczyni wręczyła prezenty nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy.

Natomiast dzieci z grupy Czerwonej na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, winogrona, a nawet melon i mango. Wszyscy mieli „soczyste minki” na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem owoce, następnie ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Każdy dostał deskę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na sałatkę, przestrzegając zasad bezpieczeństwa.Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniale! Piękne, słodkie zapachy unosiły się w naszej sali do końca dnia. Sałatek było tak dużo, że poczęstowaliśmy również inne grupy z przedszkola. Dzieci stwierdziły że smakowały wyśmienicie – nie wiemy tylko, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przygotowaliśmy?

W tym dniu również pamiętaliśmy o bardzo ważnym święcie a mianowicie o „Dniu Chłopca”. W grupie czerwonej mamy 7 wspaniałych chłopców. Po witaminowych pysznościach zaprosiliśmy chłopców do koła, zaśpiewaliśmy im 100 lat i złożyliśmy wszystkim najlepsze życzenia. Chłopcy otrzymali przepiękne samochodziki i ordery „Super Chłopaka”. Pamiętaliśmy również o dziewczynkach które otrzymały drobne upominki.