„Dzień dinozaura”

27 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień dinozaura”. Z tej okazji dzieci z grupy czerwonej, żółtej oraz zielonej przygotowały kąciki muzealne zawierające eksponaty dinozaurów, książki i albumy dotyczące właśnie tych prehistorycznych zwierząt. Przedszkolaki mogły pochwalić się wiedzą na ich temat, brały udział w różnorodnych zajęciach i wykonały interesujące prace plastyczne rozmaitymi technikami. W tym dniu poznaliśmy wiele gatunków dinozaurów. Oglądając atlasy, encyklopedie i albumu dzieci dowiedziały się, gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły stworzenia, które setki milionów lat temu zamieszkiwały naszą planetę. Największe zainteresowanie wzbudził tyranozaur rex i pterodaktyl. Okazało się, że nie wszystkie dinozaury były tak groźne, jak można by sądzić.