DZIEŃ HERBATY

Dnia 15 grudnia dzieci z grupy II i IV obchodziły DZIEŃ HERBATY. Tego dnia obie grupy miały okazje poznać wygląd i zapach herbaty liściastej (czarnej, zielonej, białej, roibos) oraz porównać je z herbatami w saszetkach. Eksperymentowaliśmy w jakiej temperaturze zaparzają się poznane herbaty. Zorganizowaliśmy ceremoniał parzenia herbaty. Największe wrażenie wywarło na dzieciach parzenie herbaty białej, występującej w postaci kuli, która po zaparzeniu ‘otworzyła się’ i ukazał się ukryty w niej kwiat liczi. Odbyła się również degustacja, każdy mógł spróbować wybranego przez siebie naparu. Z przygotowanego filmu dowiedzieliśmy się również jak wygląda produkcja herbaty. Obie grupy wykonały pracę plastyczną – moja filiżanka herbaty. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w tych bardzo ciekawych zajęciach i podczas nich świetnie się bawiły. A przez ten cały czas w naszych salach unosił się niezwykły aromat parzonych herbat.