Dzień Kota

DZIEŃ KOTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 17 lutego z okazji święta naszych milusińskich Kotów przeprowadziliśmy zajęcia związane z tymi zwierzętami. Poznaliśmy rasy kotów, ich tryb życia, zmysły, ubarwienie, sposoby pielęgnacji oraz odżywiania. Dzieci opowiedziały za co lubią te zwierzęta. Każdy z ilustracji wybrał swoją ulubioną rasę. W tym dniu można było zabrać ze sobą maskotkę kotka. Każda grupa miała różne zadania do wykonania- dzieci np. piły mleczko jak kotki, miały turniej toczenia włóczek z wełny, układały puzzle z ilustracjami.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych np. wycięcie z papieru w odpowiednim kolorze kotka, którego ozdobiono kolorową tasiemką, lub wykonanie maski kotka, albo wydzieranki z gazety. Piękne dzieła przedszkolaków stanowią ozdobę każdej sali.