Dzień Marchewki

W naszym przedszkolu 3.04 obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z tej oto właśnie okazji nasze przedszkolaki ubrane były w pomarańczowe barwy. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewkami i zdrowym odżywianiem. Był to dzień wypełniony zabawami przy piosenkach, nie zapomnieliśmy o zagadkach oraz marchewkowych wierszykach. Tego dnia nie mogło zabraknąć degustacji surowych warzyw. Dzieci starsze nie tylko obierały marchewkę, ale również tarły ją przygotowując pyszną surówkę do obiadu. Było smacznie, zdrowo i pomarańczowo. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, w których główną rolę „grała” marchewka. Odbyła się również pogadanka na temat zdrowego odżywiania, walorów smakowych i zdrowotnych marchewki oraz innych warzyw i owoców.