Dzień niebieski

Dnia 12.01 obchodzony był w Przedszkolu „Dzień Niebieski”. W tym dniu na ubraniach Przedszkolaków królowały wszystkie odcienie koloru niebieskiego.

Głównym tematem zabaw i zajęć w grupie III była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki poszerzyły wiedzę na temat sposobów oszczędzania wody i jej wykorzystania. Dzieci przypomniały sobie również na czym polega obieg wody w przyrodzie. Ponadto pociechy rywalizowały w konkursie na najszybszą łódkę. Rozwijały wyobraźnię i dały upust swojej dziecięcej energii bawiąc się w „Wzburzone Morze” chustą animacyjną. Największym powodzeniem cieszyły się jednak doświadczenia i eksperymenty z wodą. Dzieci m.i.: barwiły wodę i grały na szklankach wypełnionych wodą. Na zakończenie tego specjalnego dnia, mogły skosztować specjalnie przygotowanych pysznych babeczek.

Po takim dniu rozumiemy już, że woda jest niezbędna do życia i powinniśmy postepować tak, by nigdy nam jej nie zabrakło.