Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy pomóc planecie i otaczającej nas przyrodzie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Przedszkolaki dowiadywały się w jaki sposób i dlaczego należy segregować śmieci oraz co oznaczają poszczególne kolory pojemników. W grupach starszych dzieci wykonały pracę plastyczną „Ziemia” z wykorzystaniem bibuły, natomiast w czerwonej grupie za pomocą „rosnących farb”. Na zakończenie zajęć, wszyscy otrzymali medale dzielnego Ekologa.

Efekty wysiłków naszych podopiecznych mogą Państwo podziwiać na poniższych fotografiach.