Eko Patrol w Przedszkolu

Dnia 15.10.2019r. odwiedzili nas przedstawiciele Eko Patrolu straży miejskiej. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy podczas której pomagają błąkającym się psom, wolno żyjącym kotom ale także zwierzętom dziko żyjącym oraz egzotycznym. Dzieci przekonały się jak ważne są interwencje Eko Patrolu. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i przejęte losem zwierząt, zadawały funkcjonariuszom wiele pytań oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Po pogadance w przedszkolu, dzieci miały okazję zobaczyć z bliska samochód strażników z częścią przystosowaną do transportu specjalistycznych klatek do przewozu zwierząt a także sprzęt przeznaczony do ich chwytania i bezpiecznego przewozu. Była to bardzo udana lekcja ekologii:)