Strona główna /Dla rodzica

Koncentracja uwagi  – motor napędowy procesów uczenia

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko potrafiło dobrze się koncentrować, a co za tym idzie samodzielnie się uczyć, szybciej czytać, lepiej zapamiętywać i nie zawracać sobie głowy zbędnymi sprawami. 

Granice – uporządkowanie dziecięcego świata

Od dłuższego czasu w literaturze pedagogicznej i psychologicznej odnaleźć można hasło G R A N I C E w kontekście procesu wychowawczego. Wielu rodziców zastanawia się, co to jest i do czego służy. Słowo to kojarzy się często z ograniczaniem czegoś, stawianiem barier, stanowczością i dominacją. 

KRÓTKI PORADNIK DLA RODZICA – DEPRESJA DZIECIĘCA

Dystymia a Depresja – różnice Dystymia to przewlekły, trwający ponad 2 lata stan złego samopoczucia, przygnębienie, który często zależny jest od bieżących wydarzeń, jednak nie upośledza funkcjonowania psychospołecznego człowieka.  

JAK KSZTAŁTOWAĆ SAMOOCENĘ DZIECKA?

Dzieci, podobnie jak dorośli, budują obraz siebie w relacjach z innymi.  Dorośli jednak mają większe możliwości i więcej narzędzi, by z refleksją i krytyczną oceną przyjmować uwagi na swój temat. Wiedzą bowiem, że:

CZY ŚWIAT WIRTUALNY UKRADŁ NAM DZIECI?

Tym razem chciałabym Państwa zaprosić do obejrzenia wywiadu, który powstał na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, podczas którego mam przyjemność rozmawiać nt. kontaktu naszych dzieci z internetem. 

Wspieranie dzieci w trudnościach dnia codziennego

Są w życiu dziecka sytuacje, które przekraczają jego możliwości i gotowość rozwojową.

Cyberprzemoc – poradnik dla rodziców

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dlatego mówimy o nich, że są internetowym pokoleniem.

Tabletowe dzieci

Przekazuję Państwu artykuł, który dotyczy niezwykle istotnej kwestii ostatnich miesięcy, jaką stało się nadmierne użytkowanie urządzeń mobilnych przez uczniów naszej szkoły i przedszkola. 

Zagrożenia internetowe: infoholizm, niebezpieczne gry, cyberprzemoc i inne….

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez naszych psychologów.