Strona główna /Dla rodzica

Jak wspierać dzieci w procesie zmiany?

By poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Zaburzenia przetwarzania sensorycznego u dzieci w wieku przedszkolnym

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Hejt w internecie

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Jak rozmawiać z dzieckiem?

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Dobry sen – najlepszy sprzymierzeniec dzieci

Dobry sen jest jednym z trzech podstawowych filarów życia – obok zbilansowanej diety i regularnie podejmowanej aktywności fizycznej.

Gotowość szkolna absolwenta przedszkola

Zapraszam rodziców dzieci 6-letnich do zapoznania się z prezentacją dotyczącą „Gotowości szkolnej”, która omawiana była podczas ostatniego zebrania dla rodziców. Jej treść może być też ciekawą inspiracją dla tych, którzy mają w domu młodsze przedszkolaki lub uczniów klas 1 i  2.

Koncentracja uwagi  – motor napędowy procesów uczenia

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko potrafiło dobrze się koncentrować, a co za tym idzie samodzielnie się uczyć, szybciej czytać, lepiej zapamiętywać i nie zawracać sobie głowy zbędnymi sprawami. 

Granice – uporządkowanie dziecięcego świata

Od dłuższego czasu w literaturze pedagogicznej i psychologicznej odnaleźć można hasło G R A N I C E w kontekście procesu wychowawczego. Wielu rodziców zastanawia się, co to jest i do czego służy. Słowo to kojarzy się często z ograniczaniem czegoś, stawianiem barier, stanowczością i dominacją. 

KRÓTKI PORADNIK DLA RODZICA – DEPRESJA DZIECIĘCA

Dystymia a Depresja – różnice Dystymia to przewlekły, trwający ponad 2 lata stan złego samopoczucia, przygnębienie, który często zależny jest od bieżących wydarzeń, jednak nie upośledza funkcjonowania psychospołecznego człowieka.  

JAK KSZTAŁTOWAĆ SAMOOCENĘ DZIECKA?

Dzieci, podobnie jak dorośli, budują obraz siebie w relacjach z innymi.  Dorośli jednak mają większe możliwości i więcej narzędzi, by z refleksją i krytyczną oceną przyjmować uwagi na swój temat. Wiedzą bowiem, że: