Kiermasz świąteczny

7 grudnia 2018 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Poznaniu odbył się kiermasz świąteczny. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia była szkolna Rada Rodziców przy pomocy i wsparciu nauczycieli, uczniów oraz pracowników naszej szkoły. W piątkowe popołudnie mogliśmy spotkać się w świątecznej atmosferze, a różnorodnych atrakcji oraz świątecznych przekąsek nie brakowało. Klasy szkoły podstawowej wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą klasową choinkę oraz świąteczny teledysk. Powołane komisje dokonały obserwacji a zdjęcia choinek oraz klipy zostały wyświetlone w holu głównym. Biorąc pod uwagę zaangażowanie pracy uczniów oraz indywidualny styl ubioru świątecznego drzewka, konkurs wygrała klasa Id. Z kolei najciekawszym klipem świątecznym mogła się pochwalić klasa IIIb.

Dla najmłodszych zostały przygotowane różnorodne warsztaty. Dzieci mogły wykazać się w tworzeniu własnych instrumentów muzycznych, zdobieniu pierników, wykonywaniu i malowaniu ozdób świątecznych oraz robieniu łańcuchów choinkowych. Każdy z gości mógł zakupić ozdoby świąteczne na specjalnie przygotowanym stoisku oraz inne gadżety, które znalazły się na stoisku misyjnym. Z kolei w holu głównym, w przygotowanej karczmie można było skosztować świątecznych potraw, wypić kawę lub zjeść coś słodkiego. Po przeciwnej stronie urządzono stoisko charytatywne, gdzie można było zakupić drobiazgi. W międzyczasie odbywało się kolędowanie. Pan Dariusz Stocki wraz Olą zaprezentowali najpiękniejsze kolędy grając na flecie i pianinie. Pod okiem pana Szymona Stypczyńskiego, chętni uczniowie umilali gościom chwile śpiewając przy dźwiękach gitary. Podczas krótkiego wieczoru nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja. zasiadł on na specjalnie przygotowanym miejscu, gdzie podchodziły do niego dzieci, a co jakiś czas przechadzał się po szkole i częstował najmłodszych słodkościami.