Kosmiczna wyprawa

W poniedziałek, 24.02.2020r. w grupie I i II odbyły się zajęcia z wykorzystaniem utworu literackiego, wiersza M. Mazan pt. „Wyprawa”. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci o pojęcia związane z tematyką Układu Słonecznego oraz wdrażanie do uważnego słuchania utworu literackiego. Przedszkolaki m.in. oglądały ilustracje różnych pojazdów kosmicznych, brały udział w zabawach ruchowych „Rakieta” i „Samoloty” oraz rozwijały swoją sprawność grafomotoryczną – rysowały rakietę po śladzie. Na koniec zajęć dzieci z grupy I wykonały niezwykłą pracę plastyczną „Księżyc” z użyciem papierowych talerzy, natomiast dzieci z grupy II zbudowały rakiety z różnego rodzaju klocków. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością i dużym zaangażowaniem, z dumą prezentowały swoje dzieła.