Miesiąc marzec w świetlicy 204

Miesiąc marzec w świetlicy 204 rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Dziewczyn- życzenia i słodki upominek sprawił dziewczynkom ogromną radość.

13 marca w dniu Drzwi otwartych zachęcaliśmy odwiedzające dzieci do zabawy przy stolikach i kreatywności przy wykonywaniu kolorowych zakładek.

Na powitanie wiosny przygotowaliśmy ramki do zdjęć, koszyczki wiosenne i prace plastyczne o tematyce wiosennej.

Na święta wielkanocne robiliśmy kolorowe koszyczki, do których tradycyjny zajączek przyniósł słodycze. Dzieci malowały świąteczne figurki gipsowe przygotowane przez mamę z klasy I c. Ozdobione figurki i słodkie koszyczki dzieci zabierały do domu.

Realizując tematykę z doradztwa zawodowego 28 marca zaprosiliśmy panią pielęgniarkę, która zapoznała dzieci ze swoją pracą w zawodzie pielęgniarki.

Została wykonana wspólnie z dziećmi gazetka o znanych polskich kobietach. Sylwetki tych kobiet przybliżyłyśmy poprzez film, informacje z internetu i wiedzę już zdobytą przez dzieci na lekcjach języka polskiego.

W tym miesiącu zapoczątkowaliśmy wspólne, głośne czytanie, które wykorzystujemy w pracach plastycznych i poszerzaniu wiedzy w obrębie czytanych książek.

Nagrodę świetlicowego świetlika w tym miesiącu zdobyły dwie osoby (jedna z nich po raz drugi).

Miesiąc marzec obfitował w różnorodność zajęć i pobudzał dzieci do kreatywności i pomysłowości w działaniach na różnych płaszczyznach.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych – Wychowawczynie ze świetlicy 204.