Nowości w bibliotece szkolnej #8

Szanowni Uczniowie,

do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w lutym nagrodzoną książkę Justyny Bednarek „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” . W grudniu 2020 powieść została uhonorowana tytułem Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

 

 

Detektyw Pinkerton powraca! Bohater znany z „Bandy Czarnej Frotté” ma odpowiedzialną funkcję – jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda… Pewnego razu dzieje się coś niespodziewanego – znika Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w antycznej klatce w salonie. Jedynym śladem jest małe zielone piórko na podłodze. Pinkerton z zapałem rozpoczyna śledztwo. Nic się przed nim nie ukryje! Dokąd prowadzi trop?

Kolejna odsłona niesamowitych przygód kultowych już Skarpetek Justyny Bednarek. Cykl książek o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach stał się prawdziwym fenomenem: pierwsza część zdobyła nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka i Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, a także trafiła na listę lektur szkolnych. Skarpetki podbiły już całą Europę – kochają je też czeskie, hiszpańskie, włoskie, greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci. A to jeszcze nie koniec!

Inne części cyklu:

  • Tom 1 – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
  • Tom 2 – Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)
  • Tom 3 – Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają!

 

 

Zachęcamy do zamawiania książek. W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkole, nadal korzystamy z opcji zamawiania. Wystarczy przesłać wiadomość na Librusie, a o tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zawsze zostaniecie poinformowani.

 

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij