Powitanie jerzyka w Poznaniu

Jerzyki są jednymi z najpopularniejszych ptaków miejskich, jakie występują w polskich miastach.

 Są bardzo pożyteczne dla mieszkańców chociażby dlatego, że zjadają komary. 18 maja 2017 roku na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 odbyło się spotkania osób podejmujących działania na rzecz jerzyków w Poznaniu oraz przedstawicieli inwestorów, architektów, urzędów odpowiedzialnych za ochronę przyrody, przyrodników i przedstawicieli samorządów pomocniczych. W pikniku  udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali prace plastyczne w ramach konkursu o jerzykach. Uczniowie przekazali w ten sposób dużo cennych informacji o tych ptakach.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *