Pożegnanie starszaków

Dnia 21 czerwca 2017r. w Przedszkolu nr 191 odbyło się uroczyste „pożegnanie starszaków”.

Dzieci i nauczyciele z grupy I i II przygotowywały się do tego wydarzenia z ogromnym zapałem; udekorowały salę oraz przygotowały potrzebne do przedstawienia rekwizyty. Nasza mała sztuka teatralna rozpoczęła się rozważaniami dwójki dzieci na temat wakacji i tego co zrobić by się nie nudzić w mieście. Dzieci założyły Klub Wesołych Podróżników i zabierały nas w kolejne podróżnicze marzenia. Podczas pierwszej wyprawy na swej drodze dzieci spotkały marynarza, kapitana i bosmana. Nie byłoby przygody bez burzy i sztormu na wodzie. Statek zatonął, cała załoga się uratowała. Następne marzenie podróżnicze dotyczyło afrykańskiej dżungli pełnej dzikich i niebezpiecznych zwierząt, przez którą przemierzali mali podróżnicy. Była też karawana idąca przez gorącą pustynię, napotykające na swej drodze instrumentalne burze piaskowe. Na koniec mali aktorzy dotarli do oazy, gdzie mogli odpocząć. Zebranym gościom życzyli wakacji pełnych wspaniałych przygód i wrażeń. Jak się okazuje nie trzeba wydawać fortuny na dalekie podróże, wystarczy użyć wyobraźni by wybrać się w wymarzony zakątek świata. Dodatkiem do tego występu była podróż muzyczna. Dzieci przebrały się i tańczyły w rytm muzyki amerykańskiej, hiszpańskiej, arabskiej i francuskiej. Wszyscy wykazali się aktorskim talentem, pięknie śpiewali i recytowali wierszyki. Następnym ważnym punktem „pożegnania starszaków” było uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla dzieci z grupy I i II oraz „zerówki szkolnej”. Wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 6 Krystyna Hakowska podziękowała dzieciom, rodzicom, nauczycielom za pierwszy wspólny rok pracy. Wszystkim dzieciom, rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień.