PROJEKT- TOLERANCJA-POMOC-WIELOKULTUROWOŚĆ 18-22 listopada 2019

W tygodniu poświęconemu zrozumieniu ,empatii i tolerancji zapraszamy uczniów do działania ,myślenia i refleksji .

Tydzień tolerancji w działaniu

DZIEŃ PIERWSZY– Uśmiechnij się ! klasa przebiera się śmiesznie ,dziwacznie ,pomysłowo;

można tez zrobić jakieś znaczki do przypięcia, śmieszne czapki itd.

DZIEŃ DRUGI– Bądź uprzejmy ,dobry i przyjacielski!- przepuszczamy w drzwiach, pożyczamy przybory i zeszyty, dzielimy się śniadaniem , nie przepychamy się do wyjścia itd.

DZIEŃ TRZECI– Szczęśliwy numerek dla wszystkich, dzień bez jedynki !

W tym dniu uczniowie będą mogli napisać co dobrego zrobili dla kogoś w dniu poprzednim i kartkę zawiesić na” Drzewie dobrych uczynków na drugim piętrze .

DZIEŃ CZWARTY – Dzień niespodzianki i magicznych słów !( dzień dobry ,przepraszam ,dziękuję itd.)– klasy przygotowują niespodzianki dla kolegów (zupełna dowolność ).

Prośba , aby w tym dniu nauczyciele na pierwszej lekcji klasy przeprowadzili pogadankę na temat znaczenia tych słów na co dzień.

DZIEŃ PIĄTY- Bądźmy dobrzy dla Ziemi ! -dzień wzmożonej zbiórki nakrętek i starych telefonów dla OKAPI (sala 307 i 308) oraz każdy uczeń nauczyciel pisze rysuje życzenia dla Ziemi. Zrobimy z nich księgę życzeń dla Ziemi. Będziemy je zbierać na 15 minutowej przerwie na drugim piętrze .3

Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli ,aby włączyli się działania i wspólną zabawę.

Szczególna prośba do wychowawców by trochę ukierunkowali swoich uczniów ,ale ich nie wyręczali, prosimy omówić z klasa w przyszłym tygodniu dzień przebierania i niespodzianek.

W razie pytań prosimy pytać:) 😊 !!!!! Magda Koczorowska ,Edyta Preuss i Mariusz Mikołajczyk