PROJEKT- TOLERANCJA-POMOC-WIELOKULTUROWOŚĆ 18-22 listopada 2019

W tygodniu poświęconemu zrozumieniu ,empatii i tolerancji zapraszamy uczniów do działania ,myślenia i refleksji .

 

Tydzień tolerancji w działaniu

DZIEŃ PIERWSZY–  Uśmiechnij się ! klasa przebiera się śmiesznie ,dziwacznie ,pomysłowo;

można tez zrobić jakieś znaczki do przypięcia, śmieszne czapki itd.

DZIEŃ DRUGI–  Bądź uprzejmy ,dobry i przyjacielski!- przepuszczamy  w drzwiach, pożyczamy przybory i zeszyty, dzielimy się śniadaniem , nie przepychamy się do wyjścia itd.

DZIEŃ TRZECI– Szczęśliwy numerek dla wszystkich, dzień bez jedynki !

W tym dniu uczniowie będą mogli napisać co dobrego zrobili dla kogoś  w dniu poprzednim i kartkę zawiesić na”  Drzewie dobrych uczynków na drugim piętrze .

DZIEŃ  CZWARTY   – Dzień  niespodzianki i magicznych słów !( dzień dobry ,przepraszam ,dziękuję itd.)–    klasy przygotowują niespodzianki dla kolegów    (zupełna dowolność ).

Prośba , aby w tym dniu nauczyciele na pierwszej lekcji klasy przeprowadzili pogadankę  na temat znaczenia tych słów na co dzień.

          DZIEŃ PIĄTY- Bądźmy dobrzy dla Ziemi ! -dzień wzmożonej zbiórki nakrętek i starych telefonów dla OKAPI (sala 307 i 308) oraz każdy uczeń nauczyciel pisze rysuje życzenia dla Ziemi. Zrobimy z nich księgę życzeń dla Ziemi.  Będziemy je zbierać na 15 minutowej przerwie na drugim piętrze .3

Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli ,aby włączyli się działania i wspólną zabawę.

Szczególna prośba do wychowawców by trochę ukierunkowali swoich uczniów ,ale ich nie wyręczali, prosimy omówić  z klasa w przyszłym tygodniu dzień przebierania i niespodzianek.

 

W razie pytań prosimy pytać:) 😊 !!!!! Magda Koczorowska ,Edyta Preuss  i Mariusz Mikołajczyk

Udostępnij