RATUJ RYBY

W dniu 26 września szkole odbyła się prelekcja zorganizowana przez fundację Ratuj ryby. W spotkaniu wzięło udział około 100 uczniów z klas piątych.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zainteresowani tematyka prelekcji. Brali czynny udział w dyskusji na temat ekologii co wskazuje na dużą świadomość dzieci. Wielu uczniów doskonale orientuje się co możemy zrobić aby „pomóc” Ziemi.

Tematyka prowadzonego spotkania dotyczyła również gatunków ryb żyjących w Polsce w morzu i wodach słodkich. Szczególnie ciekawe były informacje o zanieczyszczeniach ,które powstają w rzekach w wyniku działalności człowieka. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy ciekawostek o wędrówkach ryb , które staja się coraz trudniejsze w związku z przeszkodami stawianymi przez człowieka.

Prelekcje wzbogacały ciekawe plansze oraz piękne eksponaty ryb stanowiące niezwykłą scenografię.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody w formie wyjątkowo ładnych rybek z materiału.

Mamy nadzieje na dalszą współpracę i kontynuowanie

projektu w ramach innych klas.

Magdalena Koczorowska