Spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim

27.03.2019 r. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim. W książce „Afryka Kazika” przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w „Dziadku i niedźwiadku” opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, w powieści „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana” podróż Polaka do Mongolii, w powieści „Machiną przez Chiny” zabrał czytelników w podróż motocyklem na koniec świata.

Pan Wierzbicki odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Australii i Ameryki, a z nami podzielił się niesamowitą afrykańską przygodą. Dzięki fantastycznemu programowi- połączeniu obrazu, efektów dźwiękowych, rekwizytów i wspaniałej narracji wszystkie przedszkolaki uczestniczące w spotkaniu mogły poczuć się jak w na dalekim kontynencie. Została nam przybliżona postać pana Kazimierza Nowaka- głównego bohatera opowieści o „Afryce Kazika”. Obejrzeliśmy oryginalne stare zdjęcia oraz poznaliśmy jego przygody. Nasze przedszkolaki były świetnie przygotowane do spotkania- w miesiącu marcu omawialiśmy Afrykę i poznawaliśmy książkę pana Wierzbickiego. Dzięki temu dzieci z łatwością odpowiadały na pytania i wczuwały się w opowieść. Pod koniec spotkania, każdy mógł dotknąć przywiezione z Afryki atrybuty jak afrykańskie instrumenty, przymierzyć turban czy położyć się na drewnianej poduszce. Całe spotkanie było zwieńczone podpisywaniem książek przez samego autora! Było to niesamowicie kształcące spotkanie dla każdego przedszkolaka.