Strona główna / SP nr 15 /Świetlica szkolna

Dzień Ratownika Medycznego w świetlicy 204

13 października obchodzony jest dzień Ratownika Medycznego.  W świetlicy 204 dowiedzieliśmy się na czym polega jego praca.

Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy 204

Większość z nas ma w domu swojego pupila, jednak nie każdy wie, że 4 października nasze psy, koty, chomiki, świnki morskie, króliki i … obchodzą na całym świecie swoje święto.

Co słychać w świetlicy?

Dzieci ze świetlicy 204 rozpoczęły prace w ramach szkolnego, bibliotecznego konkursu "By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą".

Dzień Kropki w Świetlicy 204

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”.

Światowy Dzień Umiejętności Czytania w świetlicy 204

Uczniowie zapoznali się ze Światowym Dniem Umiejętności Czytania, zwany też Międzynarodowym Dniem Walki z Analfabetyzmem, uchwalonym przez UNESCO w 1965 roku, który jest obchodzony 8 września.

Dzień Dinozaura w świetlicy 108

W dniu 26 lutego 2020 r. w świetlicy nr 108 świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Wychowawczyni świetlicy przeczytała wiadomości nt. dinozaurów, czyli mezozoicznych gadów. Dzieci dowiedziały się, co oznacza określenie dinozaur („straszna jaszczurka”), kiedy żyły, na jakich terenach, co jadły, jak funkcjonowały.

Dzień Kota w świetlicy 204

Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego.

Balik w świetlicy 108 oraz rozstrzygnięcie konkursu pt: „Karnawałowe nakrycie głowy”

W dniu 24 stycznia 2020 r. odbył się balik karnawałowy w świetlicy 108. Dziewczynki i chłopcy poprzebierani w karnawałowe stroje bawili się wyśmienicie przy dźwiękach skocznych piosenek dziecięcych.

Ogłoszenie wyników pracy plastycznej pt: „ Krajobraz zimą” w świetlicy 108

W dniu 23 stycznia 2020 r. w świetlicy 108 zostały ogłoszone wyniki pracy plastycznej pt: „ Krajobraz zimą” wykonanej z kawałków tkanin.

Dzień Sekretarki w świetlicy 108

W dniu 22 stycznia 2020 r. obchodziliśmy Dzień Sekretarki. W tym dniu zaprosiliśmy Panią Sekretarkę Szkolną do świetlicy 108. Pani Katarzyna opowiedziała dzieciom o swoich obowiązkach.

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy 108

W dniu 21 stycznia 2020 r. obchodziliśmy w świetlicy 108 Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym dniu gościła w świetlicy Pani Ewa ( Babcia jednej z uczennic)

Projekty strojów karnawałowych w świetlicy 108

W dniu 16 stycznia 2020 roku, w świetlicy 108, zostały ogłoszone wyniki pracy plastycznej pt: „ Strój karnawałowy „.

Zima w kolorach w świetlicy 108

W dniu 15 stycznia 2020 roku, w świetlicy 108, zostały ogłoszone wyniki pracy plastycznej pt: „ Zima w kolorach „.

„Sylwester w Kosmosie” w świetlicy 108

W dniu 13 stycznia 2020 roku, w świetlicy 108 zostały ogłoszone wyniki pracy plastycznej pt: „ Sylwester w Kosmosie „.

Ogłoszenie wyników konkursu na pracę plastyczną pt: „Moja oryginalna choinka świąteczna” w świetlicy 108

W dniu 18 grudnia 2019 r. w świetlicy 108 zostały ogłoszone wyniki na pracę plastyczną pt: „Moja oryginalna choinka świąteczna” wykonaną za pomocą różnych materiałów.

Dzieci poznają zawody

Pani Agata odwiedziła dzieci w świetlicy 108 oraz klasę II c i opowiedziała o swoim kreatywnym zawodzie – rzemiośle.