Strona główna / SP nr 15 /Świetlica szkolna

Dzień Wrażliwości w świetlicy 108

W dniach od 16 marca 2021 do 19 marca 2021 r. uczniowie przygotowywali wykonane różnymi technikami plastycznymi motyle, które są symbolem wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Ogrodnicy ze świetlicy 204

Nadchodzi wiosna a z nią czas sadzenia i przesadzania kwiatków. Lubimy, gdy otacza nas piękno.

Dzień Dzikiej Przyrody w świetlicy 108

W środę obchodziliśmy Dzień Dzikiej Przyrody, z tej okazji uczennica Julia Majda z klasy 1 c opowiedziała uczniom o życiu bocianów, ich ubarwieniu, pożywieniu i wędrówkach.

Wyniki konkursu „ Mój ukochany kot Mruczuś” w świetlicy 108

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt: „ Mój ukochany kot Mruczuś”. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie ponieważ prace były bardzo pomysłowe, kreatywne.

Trener piłki nożnej w świetlicy 108

W dniu 26 lutego 2021 r. trener piłki nożnej pan Przemysław Otuszewski opowiedział o swojej przygodzie ze sportem, o sukcesach zawodowych i jak to się stało, że został trenerem.

Dzień Dinozaura w świetlicy 108

Od dnia 22.02.2021r. do dnia 25.02.2021 r. dzieci wykonywały z zapałem różne prace plastyczne oraz poszerzały swoją wiedzę o prehistorycznych gadach m.in. kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały.

PIERWSZA POMOC W ŚWIETLICY 108

W dniu 23 lutego 2021 r. zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadziła pani Joanna Koska. Dzieci dowiedziały się jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Tydzień Życzliwości w świetlicy 204

Uczniowie i wychowawczynie ze świetlicy 204 włączyli się w obchody Tygodnia Życzliwości. Chcieliśmy podkreślić, jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, uśmiechu, serdeczności i niesienie bezinteresownej pomocy.

Poznań – nasze miasto

Szanowni Państwo, biblioteka szkolna, włączając się w działania świetlicy oraz nauczycieli klas 1-3, przygotowała gazetki informacyjne o tematyce dotyczącej Poznania. Znalazły się na nich materiały o zabytkach, pomnikach, symbolice oraz gwarze naszego miasta.

Światowy Dzień Kota w świetlicy 204

Dzieci że świetlicy 204 aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, wykonały piękne prace plastyczne. Koty są różnorodne, ciekawe i zdobią świetlicę.

OPOWIEŚCI MUZYCZNE W ŚWIETLICY 108

W dniu 19 lutego 2021 r. odwiedził naszą świetlicę Pan Marcin Cieśliński , który opowiedział o swojej przygodzie z muzyką, kim jest muzyk, czym jest muzyka – jest po prostu niebem z nutami wśród gwiazd.

KRAJOBRAZ ZIMOWY W ŚWIETLICY 108

W dniu 8 lutego 2021 r. uczniowie ze świetlicy 108 wykonali kreatywną pracę plastyczną pt: „ Krajobraz zimowy” posługując się tylko wyciętymi z papieru trójkątami.

DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY 108

W dniu 17 lutego 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci opowiedziały o swoich ulubionych, domowych zwierzętach, o znanych kotach występujących w bajkach telewizyjnych, książkach. Przeczytano bajkę pt: „ Kot w butach” Charles’a Perraulta. Dzieci narysowały piękne koty.

BALIK KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY 108

W dniu 12 lutego 2021 r. odbył się balik karnawałowy. Świetlica 108 zamieniła się w krainę, w której królowały postaci z bajek i kreskówek.  Zabawa w rytmie największych przebojów ostatnich lat była fantastyczna.

„Mój Poznań” zajęcia w świetlicy 204

Od kilku dni dzieci w świetlicy 204 pracują wokół tematu „Mój Poznań”. Omawiamy ważne i ciekawe miejsca, oraz zabytki Poznania.

WIZYTA NAUCZYCIELA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W ŚWIETLICY 108

W dniu 16 lutego 2021 r. odwiedziła naszą świetlicę Pani Joanna Koska.