Strona główna / SP nr 15 /Świetlica szkolna

Świąteczna Pomoc NaraMOCNI

Największa przyjemność w Święta to dawać prezenty!

Dzień Jeża w świetlicy 108

Jeż to gatunek ginący. Pamiętając o tym sympatycznym zwierzątku obchodziliśmy 10 listopada 2020 r. jego dzień.

Dzieci ze świetlicy przypominają zasady obowiązujące w czasie pandemii COVID-19

W dniu 3 listopada 2020r. w świetlicy 108 uczniowie z klasy II A i II C wykonali plakat przypominający zasady obowiązujące w czasie pandemii COVID-19.

WIZYTA PANI PSYCHOLOG W ŚWIETLICY 108

W dniu 30 października 2020 r. odwiedziła naszą świetlicę Pani Psycholog Grażyna Matuszewska-Fydrych, która opowiedziała o swojej pracy w szkole m.in. o pomaganiu uczniom, rodzicom uczniów oraz nauczycielom.

KOMPOZYCJE Z USUSZONYCH LIŚCI WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW W ŚWIETLICY 108

W ciągu całego tygodnia od dnia 26 października 2020 r. do 30 października 2020 r. uczniowie wykonywali swoje kompozycje z ususzonych liści.

Jesienne zabawy w świetlicy 204

Choć nas nie za dużo, możemy ciekawie i kreatywnie bawić się w świetlicy.

Dzień Ratownika Medycznego w świetlicy 204

13 października obchodzony jest dzień Ratownika Medycznego.  W świetlicy 204 dowiedzieliśmy się na czym polega jego praca.

Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy 204

Większość z nas ma w domu swojego pupila, jednak nie każdy wie, że 4 października nasze psy, koty, chomiki, świnki morskie, króliki i … obchodzą na całym świecie swoje święto.

Co słychać w świetlicy?

Dzieci ze świetlicy 204 rozpoczęły prace w ramach szkolnego, bibliotecznego konkursu "By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą".

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU W ŚWIETLICY 108

W dniu 22 września 2020 r. w świetlicy 108 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach jakie mogą spowodować spaliny wytwarzane przez samochody.

Dzień Kropki w Świetlicy 204

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”.

Światowy Dzień Umiejętności Czytania w świetlicy 204

Uczniowie zapoznali się ze Światowym Dniem Umiejętności Czytania, zwany też Międzynarodowym Dniem Walki z Analfabetyzmem, uchwalonym przez UNESCO w 1965 roku, który jest obchodzony 8 września.

Dzień Dinozaura w świetlicy 108

W dniu 26 lutego 2020 r. w świetlicy nr 108 świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Wychowawczyni świetlicy przeczytała wiadomości nt. dinozaurów, czyli mezozoicznych gadów. Dzieci dowiedziały się, co oznacza określenie dinozaur („straszna jaszczurka”), kiedy żyły, na jakich terenach, co jadły, jak funkcjonowały.

Dzień Kota w świetlicy 204

Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego.

Balik w świetlicy 108 oraz rozstrzygnięcie konkursu pt: „Karnawałowe nakrycie głowy”

W dniu 24 stycznia 2020 r. odbył się balik karnawałowy w świetlicy 108. Dziewczynki i chłopcy poprzebierani w karnawałowe stroje bawili się wyśmienicie przy dźwiękach skocznych piosenek dziecięcych.

Ogłoszenie wyników pracy plastycznej pt: „ Krajobraz zimą” w świetlicy 108

W dniu 23 stycznia 2020 r. w świetlicy 108 zostały ogłoszone wyniki pracy plastycznej pt: „ Krajobraz zimą” wykonanej z kawałków tkanin.