Strona główna / SP nr 15 /Świetlica szkolna

Dzień kropki w klasach 1-3

Dnia 15 września 2021  r. podczas lekcji, jak i zajęć w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Wyróżnienia i nagrody w świetlicy 204

W bieżącym roku szkolnym udało nam się podsumować całoroczną pracę i zaangażowanie uczniów, wyłonić Super Świetlików oraz przyznać inne wyróżnienia. Super Świetlikami zostali następujący uczniowie:

Letni piknik w świetlicy 204

22 czerwca w świetlicy 204 zorganizowaliśmy piknik. Z warzyw i owoców wspólnie przygotowaliśmy zdrową przekąskę.

Międzynarodowy Dzień Dziecka w świetlicy 204

1 czerwca to dzień najbardziej lubiany i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

Wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Łąka z bliska – poznajemy jej mieszkańców”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pt.: „ŁĄKA  Z  BLISKA–POZNAJMY  JEJ  MIESZKAŃCÓW”

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w świetlicy 204

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek uczniowie klas 1-3 zaprosili do świetlicy naszą szkolną Panią Pielęgniarkę.

Dzień Wrażliwości w świetlicy 108

W dniach od 16 marca 2021 do 19 marca 2021 r. uczniowie przygotowywali wykonane różnymi technikami plastycznymi motyle, które są symbolem wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Ogrodnicy ze świetlicy 204

Nadchodzi wiosna a z nią czas sadzenia i przesadzania kwiatków. Lubimy, gdy otacza nas piękno.

Dzień Dzikiej Przyrody w świetlicy 108

W środę obchodziliśmy Dzień Dzikiej Przyrody, z tej okazji uczennica Julia Majda z klasy 1 c opowiedziała uczniom o życiu bocianów, ich ubarwieniu, pożywieniu i wędrówkach.

Wyniki konkursu „ Mój ukochany kot Mruczuś” w świetlicy 108

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt: „ Mój ukochany kot Mruczuś”. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie ponieważ prace były bardzo pomysłowe, kreatywne.

Trener piłki nożnej w świetlicy 108

W dniu 26 lutego 2021 r. trener piłki nożnej pan Przemysław Otuszewski opowiedział o swojej przygodzie ze sportem, o sukcesach zawodowych i jak to się stało, że został trenerem.

Dzień Dinozaura w świetlicy 108

Od dnia 22.02.2021r. do dnia 25.02.2021 r. dzieci wykonywały z zapałem różne prace plastyczne oraz poszerzały swoją wiedzę o prehistorycznych gadach m.in. kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały.

PIERWSZA POMOC W ŚWIETLICY 108

W dniu 23 lutego 2021 r. zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadziła pani Joanna Koska. Dzieci dowiedziały się jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Tydzień Życzliwości w świetlicy 204

Uczniowie i wychowawczynie ze świetlicy 204 włączyli się w obchody Tygodnia Życzliwości. Chcieliśmy podkreślić, jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, uśmiechu, serdeczności i niesienie bezinteresownej pomocy.

Poznań – nasze miasto

Szanowni Państwo, biblioteka szkolna, włączając się w działania świetlicy oraz nauczycieli klas 1-3, przygotowała gazetki informacyjne o tematyce dotyczącej Poznania. Znalazły się na nich materiały o zabytkach, pomnikach, symbolice oraz gwarze naszego miasta.

Światowy Dzień Kota w świetlicy 204

Dzieci że świetlicy 204 aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, wykonały piękne prace plastyczne. Koty są różnorodne, ciekawe i zdobią świetlicę.