Strona główna / SP nr 15 /Świetlica szkolna

Grudzień w świetlicy 204

Grudzień to miesiąc,  w którym  dzieci oczekują na przyjście Św. Mikołaja, oraz przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień Kredki w świetlicy 108

„ Kolorowe kredki w pudełeczku noszę;    Kolorowe kredki bardzo lubią mnie; Kolorowe kredki , kiedy je poproszę, Namalują wszystko to , co chcę. ”

Warsztaty tekstylne w świetlicy 108

W dniu 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia narodzin Misia ma 120 lat, uszaty miś stał się  maskotką dzieci na całym świecie.

Warsztaty z drewna w świetlicy 108

Uczniowie ze świetlicy 108 obchodzili Dzień Drwala, Seniora, Dobroci i Życzliwości wykonując prace tylko z materiałów naturalnych –  różnych elementów drewnianych.

Dzień Czarnego Kota w świetlicy 108

Według niektórych poglądów czarny kot przynosi pecha. Inni twierdzą, że szczęście.

Święto Niepodległości w świetlicy 108

W dniu 10 listopada 2022 r. uczniowie z okazji Święta (11 listopada) wykonali kotyliony oraz gazetkę ścienną związane z symbolami narodowymi. Na apel szkolny udali się z przypiętymi kotylionami.

Międzynarodowy Dzień Jeża w świetlicy 108

Jeż to gatunek ginący. Pamiętając o tym sympatycznym zwierzątku obchodzimy 10 listopada 2022 r. jego dzień.

Dzień kanapki w świetlicy 108

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój dziecka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia dlatego w dniu 3 listopada 2022 r. obchodziliśmy Dzień „Zdrowej i Kolorowej Kanapki”.

Dzień Dyni

Ten dzień wiąże się z definitywnym pożegnaniem lata i powitaniem zimy – tak głosi celtycki obyczaj.

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Dzieci ze świetlicy 204 cały tydzień pracowały wokół tego święta, które jest tak  ważne dla społeczeństwa. Połączyliśmy to święto ze Świętem Poczty Polskiej.

Dzień Poczty Polskiej  w świetlicy 108

Uczniowie przez 3 dni pisali pocztówki do kolegów i koleżanek uczęszczających do świetlicy 204 opisując czym się interesują i w jaki sposób spędzają czas wolny.

Dzień zdrowej żywności i krajobrazu w świetlicy 108

W dniu 20 października 2022 r. obchodziliśmy dni: zdrowej  żywności i krajobrazu. Każdy uczeń zamienił się w szefa kuchni i przyrządzał zdrowe, smaczne i kolorowe szaszłyki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne.

Wrzesień w świetlicy 204

I pierwszy miesiąc nauki w szkole za nami.

Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy 108

W dniu 15 września 2022 r. po raz kolejny w świetlicy 108 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.