Święto 11 listopada

Dnia 9.11 w naszym przedszkolu wszystkie grupy uczestniczyły w wyjątkowym święcie- 100- letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każda z grup świętowała w odpowiedni dla wieku dzieci sposób. Grupa IV stworzyła odbiciem dłoni orły z godła Polski, grupa III zrobiła kotyliony i duże godło Polski z kółek origami, grup II układała obrazki-puzzle „ symbole narodowe”, wysłuchała wiersza Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, zwróciła uwagę na barwy Flagi polski (dzieci stworzyły flagę za pomocą klocków biało-czerwonych (inwencja dzieci), odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem. Grupa I dowiedziała się co dokładnie znaczy, że „Polska zniknęła z mapy świata”, każdy samodzielnie wykonał godło naszego kraju. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski przez wszystkie grupy i wychowawców z zachowaniem właściwej postawy ciała.

Udostępnij