Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki wraz z nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grup przedszkolnych prezentowały na tablicach przedszkolnych swoje prace: odciśnięte czerwone rączki na białym tle, orły wykonane metodą origami oraz prace wspólne: mapę Polski, godło Polski. Wszystkie grupy przedszkolne wykonały wspólną prace plastyczną: flagę Polski przy pomocy płatków kosmetycznych oraz odciskając swoją dłoń. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki wraz z personelem przedszkola obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.