Tydzień życzliwości

W dniach 15.02-19.02 dzieci z klas I-III  przeżywały  w naszej szkole Tydzień życzliwości. W każdy dzień  zaznaczony innym kolorem koszulki realizowały różne zadania związane z tematem życzliwości.  

W klasach odbyły się pogadanki poparte tematycznymi filmikami, dzieci szukały oznak życzliwości w codziennym życiu, opowiadały zdarzenia z własnego życia, tworzyły hasła związane z tematem. 

Uczniowie pisali na plakatach i przesyłali Pocztą Życzliwości życzenia, pozdrowienia, miłe słowa dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły. 

Wiele radości i pozytywnych wrażeń wprowadziła zabawa w Tajemniczego przyjaciela oraz wylosowane „życzliwe zadania” do wykonania w szkole i poza nią.

 Na  gazetce szkolnej w holu szkoły pojawiły się rysunki z życia wzięte do tematu: „Jestem życzliwy”. 

Zwieńczeniem wyjątkowego tygodnia było wzajemne ozdabianie koszulek koleżanek i kolegów symbolami, życzeniami, miłymi rysunkami i autografami, w których dzieci pozowały do zdjęć i w ten sposób promowały życzliwość w społeczności szkolnej. 

Tydzień życzliwości okazał się  świetnym pretekstem do zastanowienia się czy jesteśmy dla siebie życzliwi i czy potrafimy ją okazywać. Uświadomiliśmy sobie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech, miłe słowo, i ciepłe spojrzenie. Dla najmłodszych uczniów był to też  czas nie tak łatwej sztuki pisania komplementów.

Udostępnij