Tydzień życzliwości

W dniach 15.02-19.02 dzieci z klas I-III przeżywały w naszej szkole Tydzień życzliwości. W każdy dzień zaznaczony innym kolorem koszulki realizowały różne zadania związane z tematem życzliwości.

W klasach odbyły się pogadanki poparte tematycznymi filmikami, dzieci szukały oznak życzliwości w codziennym życiu, opowiadały zdarzenia z własnego życia, tworzyły hasła związane z tematem.

Uczniowie pisali na plakatach i przesyłali Pocztą Życzliwości życzenia, pozdrowienia, miłe słowa dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły.

Wiele radości i pozytywnych wrażeń wprowadziła zabawa w Tajemniczego przyjaciela oraz wylosowane „życzliwe zadania” do wykonania w szkole i poza nią.

Na gazetce szkolnej w holu szkoły pojawiły się rysunki z życia wzięte do tematu: „Jestem życzliwy”.

Zwieńczeniem wyjątkowego tygodnia było wzajemne ozdabianie koszulek koleżanek i kolegów symbolami, życzeniami, miłymi rysunkami i autografami, w których dzieci pozowały do zdjęć i w ten sposób promowały życzliwość w społeczności szkolnej.

Tydzień życzliwości okazał się świetnym pretekstem do zastanowienia się czy jesteśmy dla siebie życzliwi i czy potrafimy ją okazywać. Uświadomiliśmy sobie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech, miłe słowo, i ciepłe spojrzenie. Dla najmłodszych uczniów był to też czas nie tak łatwej sztuki pisania komplementów.