Uczymy dzieci programować

Przedszkolaki z grupy żółtej doskonaliły umiejętność programowania, wskazywania miejsca na macie do kodowania, określały kierunki, drogi, tworzyły własne zakodowane historię. W dodatku w tym dniu odwiedził ich gość specjalny- sterowany Robot Edukacyjny- „Dash”. Ten mały i zwinny robot potrafi się przywitać, wydawać różne dźwięki, mrugać oczkiem, zmieniać kolory, a przede wszystkim poruszać się w różnych kierunkach. Dzieci były zachwycone przybyłym gościem. Każde dziecko miało możliwość sterowania nim, przy pomocy aplikacji zainstalowanej w tablecie. Takie zajęcia pozostaną stałym elementem w naszym przedszkolu, ponieważ wierzymy w to, że w przyszłości przyczynią się do rozwijania różnych pasji związanych z robotyką.