Walentynki

Dnia 15.02.2021r. obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego nazywany również Świętem Zakochanych. Dla najmłodszych ten dzień jest symbolem radości i miłości do najbliższych osób.

W zainicjowaniu atmosfery pełnej przyjaźni i życzliwości, nauczyciele wraz z dziećmi przyszli do przedszkola ubrani w kolorze czerwonym lub posiadali jakiś akcent nawiązujący do Święta Zakochanych.

Od rana dzieci w swoich grupach tworzyły oraz obdarowywały siebie wzajemnie „walentynkami”, wykonywały plakaty walentynkowe, malowały serca metodą stempelkową. Przedszkolaki wzięły udział w różnorakich zabawach związanych z tematyką walentynkową m.in.: dobierały serduszka według koloru lub wielkości do pary, bawiły się balonami w kształcie serc, układały walentynkowe sekwencje i szeregi. W grupie II dzieci odkrywały zaszyfrowane serca za pomocą mat do kodowania, w grupie I poszukiwały serduszek z sylabami. Nie zabrakło tańca, sercowych kolorowanek oraz gier. Był to dzień miłych wrażeń.