Strona główna /Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza

Co daje bycie wolontariuszem?

Szkolni koordynatorzy:

Sylwia Małecka

Hanna Troszczyńska

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice. Najwspanialsi Uczniowie. 30 listopada to były nie tylko Andrzejki w naszej szkole, ale to był dzień CUDU.

Zapraszamy na Andrzejki!

Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie. Szkolny Klub Wolontariatu organizuję w środę 30 listopada Andrzejki w naszej szkole o czym zawiadomiłam w ogłoszeniu w Librusie.

Operacja Kasztan!

Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa. Wtedy proste – dziękuję – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

V Bieg Motyli

Byliśmy tam! 8 października odbył się nad Jeziorem Maltańskim V Bieg Motyli na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Po raz drugi byliśmy tam zarówno jako wolontariusze w żółtych koszulkach jak i uczestnicy biegu.

Krokusowy zawrót głowy po raz drugi

23 września po południu przez osiedle przetoczył się barwny korowód ludzi uzbrojonych w łopatki i szpikulce do sadzenia. To już drugi rok z rzędu uczniowie Piętnastki wraz z liczną grupą rodziców i entuzjastami ze stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Lokalnych postanowili spędzić piątkowe popołudnie, sadząc krokusy.

Rodzinne „Sprzątanie świata 2022”

Finał tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” odbywał się pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze. Aż 114 uczniów – wolontariuszy udokumentowało swój udział, a przecież nasz okoliczny świat porządkowały często całe rodziny. Zatem było nas znacznie więcej 🙂

Z wizytą w domu Larche w Poznaniu

Szanowni rodzice. Drodzy nauczyciele. Wspaniali uczniowie. Świąteczny tydzień w naszej szkole rozpoczęliśmy nie tylko zdalnym nauczaniem, ale odwiedziliśmy mieszkańców domu Wspólnoty Larche w Poznaniu.

Szkolny Klub Wolontariatu

We wtorek 30 listopada 2021 Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole Andrzejki, których celem było nie tylko tradycyjne wróżenie ale także pozyskanie środków pieniężnych na cel charytatywny.

Krokusowy zawrót głowy

15 października na naszym osiedlu została zorganizowana akcja sadzenia krokusów. Pomysłodawcami były osoby działające w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo – Północ. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do akcji sadzenia cebulek.

Bieg Motyli

26 września odbył się nad Jeziorem Maltańskim IV Bieg Motyli na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Uczestnicy mieli do pokonania 5600 metrów.