Strona główna /Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza

Co daje bycie wolontariuszem?

Szkolni koordynatorzy:

Sylwia Małecka

Hanna Troszczyńska

Z wizytą w domu Larche w Poznaniu

Szanowni rodzice. Drodzy nauczyciele. Wspaniali uczniowie. Świąteczny tydzień w naszej szkole rozpoczęliśmy nie tylko zdalnym nauczaniem, ale odwiedziliśmy mieszkańców domu Wspólnoty Larche w Poznaniu.

Szkolny Klub Wolontariatu

We wtorek 30 listopada 2021 Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole Andrzejki, których celem było nie tylko tradycyjne wróżenie ale także pozyskanie środków pieniężnych na cel charytatywny.

Krokusowy zawrót głowy

15 października na naszym osiedlu została zorganizowana akcja sadzenia krokusów. Pomysłodawcami były osoby działające w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo – Północ. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do akcji sadzenia cebulek.

Bieg Motyli

26 września odbył się nad Jeziorem Maltańskim IV Bieg Motyli na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Uczestnicy mieli do pokonania 5600 metrów.

Rodzinne „Sprzątanie świata”

Tegoroczna akcja „Sprzątanie świata” zakończyła się sukcesem:) Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i „okoliczny świat” wypiękniał dzięki naszej pracy.

Zbiórka na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gaju

Tę akcję wymyślili sami uczniowie na początku roku szkolnego. Jedna z uczennic zaproponowała schronisko w Gaju i zrobiła piękny plakat promujący zbiórkę.

Dzień Motyla

Kochani Wolontariusze, dzięki Wam pierwszego dnia wiosny (czasem trochę wcześniej) wielu seniorom ciepło zrobiło się na sercu i wiosennie na duszy. Jak zawsze okazaliście się niezawodni

Odwiedziny uczniów z 4c w L’Arche

21  marca  to pierwszy dzień wiosny! Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – tegoroczny pod hasłem: Wiosna – Różnorodność – Jedność.

Szkolny wolontariat

15 marca zakończyła się akcja na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Tym razem nagrywaliśmy  filmy o domu. Swoje wypowiedzi przesłało 15 osób. Jesteście wielcy! Zawsze możemy na Was liczyć.

Podziękowanie – hospicjum

Otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie w pomoc poprzez wykonanie kartek bożonarodzeniowych dla hospicjum Palium w Poznaniu.