Szlachetna paczka

2019/2020

W grudniu 2019 roku Szlachetna paczka przygotowana przez ZSP nr 6 trafiła do pani Marii i pana Jana – małżeństwa w wieku emerytalnym dotkniętym niepełnosprawnością. Pani Maria to siła napędowa rodziny, bardzo wspiera męża i zachęca go do realizowania dawnych pasji. Sama w wolnym czasie lubi rozwiązywać krzyżówki i robić przetwory. Pan Jan ze względu na problemy ze zdrowiem przeszedł na rentę. Po utracie renty pozostaje bez dochodu i utrzymuje się z niewielkiego zasiłku. Oboje czekają na wiosnę, kiedy to pan Jan otrzyma wymarzoną emeryturę. Pani Maria liczy na to , że mąż odzyska dawną pogodę ducha.

Udało nam się spełnić bardzo skromne potrzeby rodziny: zakupiliśmy buty na zimę, pościel, kołdrę oraz środki czystości i żywność, które obciążały skromny budżet rodziny.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom ZSP nr 6 w Poznaniu! Bez Was nie byłoby weekendu cudów!

2018/2019

W grudniu 2018 roku Szlachetna Paczka dotarła do pana Stanisława, który jest osobą samotną i niewidomą. Dzień po dniu dzielnie walczy z wszelkimi trudnościami życia codziennego. Po wypadku traci pracę, co znacznie pogarsza jego sytuację materialną. Utrzymuje się z niskiej renty chorobowej. Nie narzeka na swój los, nie skarży się na nic, jest wdzięczny za wszystko, co dał mu los. Pan Stanisław marzy jedynie o ciepłym szaliku, rękawiczkach oraz o czapce na zimę. Lubi bardzo czekoladę, ale nie zawsze może pozwolić sobie na jej zakup.

Okazuje się, że pomaganie jest piękne! Uzbieraliśmy mnóstwo paczek dla pana Stanisława! Uczniowie w świetlicy ochoczo włączyli się w pakowanie artykułów żywnościowych i higieniczno-sanitarnych. Odbierając paczki w obecności wolontariusza po policzkach poleciały mu łzy – ucieszył się, że ktoś o nim pamięta! Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

2017/2018

W grudniu 2017 roku ZSP nr6 przygotował Szlachetną Paczkę dla dwóch potrzebujących rodzin z naszego miasta. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły i przedszkola mogliśmy sprawić, aby rodziny mogły przeżyć wyjątkowe święta, by niczego im nie zabrakło na świątecznym stole a dzieci cieszyły się wymarzonymi prezentami. Rodziny zostały obdarowane nowym dziecięcym łóżkiem, kołdrą i pościelami, obuwiem oraz brakującym sprzętem AGD – pralką i lodówką. Śmiało możemy powiedzieć , że spełniliśmy wszystkie potrzeby z listy obu rodzin. Dla nas było to kolejne wyjątkowe doświadczenie, wielkie emocje i radość z przygotowania Szlachetnej Paczki wspólnie Wami, drodzy Darczyńcy!

2016/2017

W grudniu 2016 roku świetlica szkolna ZSP nr 6 po pierwszy przystąpiła do udziału w Szlachetnej Paczce. Głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Objęliśmy pomocą rodzinę wielodzietną z Poznania. Mieliśmy trochę obaw, czy sprostamy zadaniu. Zaangażowanie Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty! Zebraliśmy nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania, takie jak żywność, artykuły higieniczno-sanitarne ale również zabawki, odzież, słodycze a także niezbędny sprzęt AGD.

Uczniowie ze świetlicy szczególnie włączyli się w akcję pomagając pakować żywność do kartonów oraz ozdabiając paczki swoimi rysunkami. Zbiórka artykułów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pozostaje nam ogromna radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w przygotowaniu paczek dla wybranej rodziny.