Wycieczka do Łodzi

5 października 2022r. uczniowie z klasy 5b, 5c oraz 6b pojechali na wycieczkę do Łodzi. Najpierw przeszli ulicą Piotrkowską i zobaczyli zabytkowe secesyjne kamienice, murale, Aleję Gwiazd, Fortepian Rubinsteina, Ławeczkę Tuwima, pomnik Misia Uszatka. Następnie zwiedzili Muzeum Kinematografii oraz wzięli udział w lekcji muzealnej Efekty specjalne. Ostatnim punktem było zwiedzenie Centrum Nauki Experymentarium, jest to świat urządzeń i stanowisk interaktywnych, które ilustrują m.in. prawa fizyki, zjawiska magnetyczne czy pomagają zrozumieć zasady logiki: Lewitująca piłka, Głowa na tacy, Słup zagrożenia czy Nurek Kartezjusza. To był udany dzień. Uczniowie nie tylko mieli okazję na odkrywanie nowych miejsc, ale także na integrację z rówieśnikami.