Wyniki Pix Programming Challenge

Z dumą informujemy, że ośmioro naszych uczniów zakwalifikowało się do półfinału konkursu Pix Programming Challenge.

Wszystkie dzieci są uczestnikami kółka informatycznego CMI. Podczas zajęć dzieci zgłębiają umiejętności programistyczne, uczą się pracy w grupach oraz kreatywnie rozwiązują problemy.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji Pix Blocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. 5 grudnia odbędą się półfinały. Przystąpią do nich: Jan Antczak VID, Maksymilian Kaszkowiak VID, Dawid Kwietniewski VIC, Maksymilian Sosnowski VIA, Justyna Pawliotti VIA, Eryk Staluszka VID, Szymon Stawski VIC, (kategoria SKILLED), Piotr Konicki VC (kategoria ROOKIE).

Trzymamy kciuki!

Magdalena Zasadzińska