6a w Strefie Edukacyjnej

18 czerwca klasa 6a wraz z wychowawcą- p. Karoliną Waszak  wzięła udział w Wielkopolskim Kongresie Pamięci Narodowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczniowie uczestniczyli w tzw. Strefie Edukacyjnej, która była pełną atrakcyjnych propozycji ścieżką odpowiadającą poszczególnym okresom najnowszej historii Polski. We wspomnianej strefie wzięli udział w licznych warsztatach, konkursach i pokazach opartych na dorobku IPN w dziedzinie edukacji historycznej. Mieli również okazję zapoznać się z interesującymi eksponatami, zdjęciami, dokumentami, aktami związanymi z walką Polski o niepodległość. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, a uczniowie byli zafascynowani i poruszeni. Następnie z panią przewodnik zwiedzili Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, które przedstawia historię pierwszego, masowego wystąpienia robotniczego w okresie PRL.

Udostępnij