Akcje i konkursy czytelnicze w bibliotece szkolnej

Szanowni Uczniowie,

przypominamy, że mimo przejścia na nauczanie zdalne klas I-III nadal trwają zaplanowane akcje czytelnicze i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

Do 10 kwietnia trwa konkurs na Wiosenną Sowę Biblioteczną, który jest przeznaczony dla klas 1-3. Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką plastyczną wizerunku sowy w wiosennej stylistyce (praca na papierze, z filcu, plasteliny, modeliny, papieru). Format pracy nie większy niż A4. Prace powinny być dostarczone do biblioteki szkolnej w terminie do 10 kwietnia 2021 r. Prace można zostawiać w portierni. Pełen regulamin znajdziecie na stronie szkoły.

W marcu rozpoczęliśmy z kolei akcję Bilet powrotny do biblioteki. Uczniowie otrzymali bilety, na których zbierają pieczątki otrzymywane w momencie zwrotu przeczytanej książki. Akcja ma popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. W związku ze zdalnym nauczaniem Uczniowie nadal mogą oddawać przeczytane powieści – są zapisywani na listę, pieczątki otrzymają po powrocie do szkoły.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij