Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj na boisku naszej szkoły zawitała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie i przedszkolaki w strojach galowych zgromadzili się, by uczcić jedno z najważniejszych świąt narodowych, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rozpoczęliśmy od podniosłego wejścia pocztu sztandarowego, które symbolicznie otworzyło naszą uroczystość. W blasku wiosennego słońca sztandar szkoły unosił się dumnie, przypominając nam o naszych wartościach i tradycjach. Odśpiewaliśmy hymn narodowy, w którym nasze głosy łączyły się w jedno, wyrażając naszą miłość i szacunek dla Polski.

Klasa 4 c pod opieką swojej wychowawczyni, pani Agaty Szeskiej, przygotowała wystąpienie, którym ukazano nam historię oraz znaczenie tego wyjątkowego dnia. Klasy 1-3 zaśpiewały piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”, której słowa niosły ze sobą hołd dla naszej ojczyzny. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, podkreślając wagę tego historycznego dnia oraz zachęcając nas do kontynuowania dziedzictwa patriotycznego.

Dzisiejszy apel był nie tylko okazją do uczczenia ważnego dla naszego kraju święta, ale także momentem, który zjednoczył nas wszystkich jako społeczność szkolna, wzmacniając więzi i poczucie przynależności do naszej ojczyzny.

Udostępnij