Czerwiec w Świetlicy 108

W dniu 1 czerwca 2024r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziecka obchodzony jest od 1955 r. w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. Tego dnia uczniowie realizowali kreatywne pomysły budując z różnych rodzajów klocków konstrukcje budowlane, Zabawa stwarzała klimat do śmiechu i dobrej atmosfery. Uczniowie otrzymali nowe gry planszowe, aby umilić im czas spędzany w Świetlicy.

Od dnia 7 czerwca 2024 do dnia 11 czerwca 2024 r. świętowaliśmy Dzień Oceanów. Rozmowa dotyczyła wielkiej części hydrosfery ziemskiej stanowiącej rozległy obszar słonej wody. Prace plastyczne polegały na przedstawieniu farbami oceanu wraz z jego organizmami jednokomórkowymi tj: krabami, mięczakami, rozgwiazdami, skorupiakami.

W dniu 12 czerwca 2024 r. świętowaliśmy Dzień Rysia. Rozmowa dotyczyła drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych. Uczniowie wykonali rysunek przedstawiający rysia.

W dniu 18 czerwca 2024 r. odbyło się  ogłoszenie wyników konkursu pt: „Drapieżny ryś ”.

I miejsce zajęła uczennica Antonina Domańska z klasy 3b

II miejsce zajęły ex aequo uczennice Zofia Naczlenis i Antonina Katner z klasy 3c

III miejsce zajęła Aleksandra Maniuk z klasy 3b.

Uczennice otrzymały nagrody.

Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

Od dnia 19 czerwca do dnia 22 czerwca 2024r. obchodziliśmy Dzień Ojca. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat zawodów wykonywanych przez ojców. Tematem pracy plastycznej było wykonanie męskiej koszuli z kolorowego papieru zapinanej na guziki i przyozdobienie jej tekstem życzeń dla Tatusiów jako prezent dla nich.

Udostępnij