Dzień Pizzy

Na całym świecie 9 lutego obchodzi się Międzynarodowy Dzień Pizzy i właśnie tego dnia dzieci z naszego przedszkola zapoznane zostały z historią pizzy oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały etapy przygotowywania pizzy oraz dowiedziały się, że najpopularniejszą pizzą jest – margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch.

Tego dnia sale naszego przedszkola zostały zamienione we włoskie pizzerie, w związku z czym każdy przedszkolach podczas zajęć plastycznych zamienił się w prawdziwego kucharza i stworzył własną pizzę dodając do niej swoje ulubione składniki. Był to kolejny dzień w przedszkolu, który upłynął nam w przyjaznej i radosnej atmosferze.

 

Udostępnij