Konkurs ,,Matematyczne Laboratorium Kultury”

Dnia 18 grudnia poszliśmy z p. Edytą Preuss na wykład matematyczny, który odbył się w Centrum Kultury Zamek. Było to III Seminarium naukowe zorganizowane dla klas szóstych szkół podstawowych w Poznaniu.

Na początku wysłuchaliśmy pouczającej lekcji, którą przeprowadziła Pani Kinga Kolczyńska-Przybycień. Na wykładzie była mowa o liczbach wymiennych. Poznaliśmy twierdzenia: Talesa oraz Pitagorasa. Nauczyliśmy się pierwiastkować i definiować liczby.

Lekcja zakończyła się testem grupowym sprawdzającym naszą uwagę podczas wykładu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nie napisaliśmy na tyle dobrze, by znaleźć się na podium (zdobyliśmy IV miejsce), ale było to ciekawe i pouczające wyjście. Taka okazja nie zdarza się często.

UCZESTNICY KONKURSU: MANUEA URBANIAK VIA, ZOFIA MICHALSKA VIA, MACIEJ MATUSZCZAK

Manuela Urbaniak kl. 6a

 

 

Udostępnij