Konkursu Wiedzy o Poznaniu dla klas 3

W dniu 12 marca 2024r. czworo uczniów z klas 3 naszej szkoły wzięło udział w kolejnej już, X edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu. Konkurs pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Poznania i Towarzystwa
Miłośników Miasta Poznania odbył się w ZSP nr 18 na Wildzie. Na uwagę zasługuje obszerny zakres wiadomości na temat naszego miasta, jaki nasi młodsi uczniowie musieli opanować: znajomość wielu legend i zwrotów gwarowych, zabytków, pomników, obiektów związanych z naszym miastem, a także wybranych zagadnień z zakresu podziału administracyjnego, punktów na mapie oraz historii Poznania.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali nasza szkołę uzyskując I i II miejsca w dwuetapowym konkursie.

I miejsce zajęli: Laura Markiewicz i Maciej Wrzesiński z klasy 3A,

II miejsce zajęli: Marek Świstek i Wiktor Plewa z klasy 3B.

Uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień odbyło się 26.03.24r. w ZSP nr 18. z rąk honorowych gości.
Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu oraz gratulujemy sukcesu.
Mamy nadzieję kontynuować udział naszych uczniów w kolejnych edycjach konkursu.

Udostępnij