Kwietniowe spotkanie DKK

8 kwietnia 2024r. uczestnicy dyskutowali o książce pt. ,,Nimona. Agata Andrzejewska – uczennica z klasy 8b – napisała recenzję tej książki.
Tytuł: ,,Nimona
Autor: ND Stevenson
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Wydawnictwo: We Need Ya

Fabuła: Nimona potrafi zmienić się w dowolne stworzenie. Pewnego dnia dołącza do pewnego złoczyńcy.

Książka podobała mi się. Nie wiedzieć dlaczego, byłam przekonana, że powieść graficzna opowiada o cyrku. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, o czym książka jest naprawdę.

Bardzo podobał mi się wątek instytutu. Ciekawie został moim zdaniem poprowadzony. Instytut, rzekomo, ma pomagać ludziom. W tym celu kreują bohatera, ale także złoczyńcę. Ta dwójka robi takie zamieszanie, że mało kto zauważa, co organizacja robi pod ich nosem.

Relacja pomiędzy złoczyńcą i bohaterem także bardzo mi się spodobała. Ich uczucia do siebie nie są oczywiste i proste. Są skomplikowane i podszyte krzywdą sprzed lat.

Główną rzeczą, którą mam do zarzucenia, są chaotycznie przedstawione wydarzenia. Trudno mi było z początku połapać się i nie jestem pewna, czy był to zabieg celowy. Nimona jest bardzo rozbiegana. Jest wszędzie i wszystko chce zrobić. Taki właśnie był ten początek, jakby wszystko wraz z kontekstem miało się zmieścić na siedemdziesięciu stronach.

Niedługo obejrzę ekranizacje. Słyszałam, że wiele wątków jest tam rozwiniętych.

Agata Andrzejewska
uczennica z klasy 8b

Udostępnij