Magia czytania – innowacja pedagogiczna w bibliotece szkolnej

Wprowadzenie najmłodszych w świat literatury nie jest zadaniem łatwym, ale z pewnością przyjemnym i dającym mnóstwo satysfakcji. Zadania tego podjęły się wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem – p. Anną Szutowicz-Irten, uczennice z klasy 7B, 7C i 8B. Projekt opierał się na przeprowadzeniu szeregu zajęć przeznaczonych dla grup dzieci z osiedlowych przedszkoli i zakładał udział uczniów SP15 w ich zaplanowaniu i poprowadzeniu. W tym semestrze gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 182 i Przedszkola nr 191. Każde zajęcia były skupione wokół wybranej książki dla najmłodszych, zawierały ciekawe i inspirujące gry i zabawy czytelnicze. Przedszkolaki opuszczały bibliotekę uśmiechnięte i zadowolone, co pozwala sądzić, że będą postrzegały naszą szkolną książnicę jako miejsce atrakcyjne i przyjazne, gdzie można spędzić miło czas i zrobić coś dla innych.

Udostępnij