Maj w Świetlicy 108

Na początku maja 2024 r. uczniowie w Świetlicy 108 wykonali dwie prace plastyczne, których motywem były motyle. Motyle to piękne owady, znane ze swoich kolorowych skrzydeł i delikatnego lotu. Przechodzą one przez proces metamorfozy, przekształcając się z gąsienicy w poczwarkę, a następnie w dorosłego motyla. Są one ważnymi zapylaczami roślin często stanowią przedmiot zainteresowania dla entomologów i miłośników przyrody. Zachęcamy do podziwiania prac uczniów.

Warsztaty Bibliotekarza w Świetlicy 108

W dniu 8 maja 2024 r. obchodziliśmy w Świetlicy 108 Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia odwiedziła naszą Świetlicę Pani Bibliotekarka Anna Szutowicz- Irten, która przeczytała dzieciom książkę pt: „ Tajemnica weneckiej maski” autorki Agnieszki Stelmaszyk. Zadaniem dzieci było uważne słuchanie bajki i narysowanie okładki do przeczytanej książki. Po wykonaniu zadania opowiadali co przedstawia ich okładka. Uczniowie zostali obdarowani pięknymi zakładkami do książek.

W dniu 9 maja 2024 r, dzieci zastanawiały się na czym polega praca bibliotekarza i opowiadali o swoich ulubionych bohaterach i książkach. Praca plastyczna polegała na wykonaniu zakładki do książki i ewentualnie podarowanie jej ulubionej osobie.

Dzień Kierowcy Rajdowego w Świetlicy 108

W dniu 10 maja 2024 r. w Świetlicy 108 obchodziliśmy Dzień Kierowcy Rajdowego. Uczniowie z zaciekawieniem czytali i oglądali albumy książek o samochodach rajdowych. Porównywali pojazdy pod względem wytrzymałości, prędkości i trakcji, w różnorodnych warunkach terenowych i nawierzchniowych. Te samochody często wykorzystują zaawansowane technologie i materiały, aby zapewnić maksymalną wydajność i bezpieczeństwo kierowcy.  Zbudowali różne samochody rajdowe z klocków Lego oraz narysowali różne  modele pojazdów.

Dzień Niezapominajki w Świetlicy 108

W dniu 13 maja 2024 r. obchodziliśmy w Świetlicy 108 Dzień Niezapominajki – to kwiat znany ze swoich delikatnych, niebieskich płatków. Są one popularne w ogrodach i symbolizują wieczną miłość, lojalność oraz pamięć. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „myosotis” oznaczającego „myszowe ucho” nawiązujące do kształtu liści. Są także znane z tego, że po przekwitnięciu pozostają na roślinie przez długi czas, co podkreśla ich trwałość. Tego dnia uczniowie wykonali niezapominajki z bibuły.

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt: „ Koń z leśnej zagrody” w Świetlicy 108

W dniu 17 maja 2024r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt: „ Koń z leśnej zagrody”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej konia.

I miejsce zajęła Aleksandra Maniuk z klasy 3b.

II miejsce zajęła Antonina Domańska z klasy 3b

III miejsce zajęły Wiktoria Matolicz z klasy 3b i Antonina Katner z klasy 3c

Uczennice otrzymały upominki. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Światowy Dzień Pszczół w Świetlicy 108

W dniu 20 maja 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, aby podkreślić znaczenie pszczół dla ekosystemu i ludzkiego życia. Pszczoły pełnią kluczową rolę w zapylaniu roślin, co ma ogromne znaczenie dla produkcji żywności i zachowania różnorodności biologicznej. Dzień ten promuje ochronę pszczół i ich środowisko życia oraz podkreśla potrzebę działań na rzecz ich zachowania. Uczniowie wykonali pszczoły przy użyciu rolek po papierze toaletowym.

Dzień Matki w Świetlicy 108

Od dnia 21 maja 2024r. do dnia 24 maja 2024 r. uczniowie przygotowywali różne upominki dla swoich Mam ( m.in. portrety, kwiatki z talerzyka papierowego, bukiety kwiatów malowane farbami). Uczniowie chętnie opowiadali za co kochają swoje Mamy.

Dzień Kosmosu w Świetlicy 108

W dniu 23 maja 2024 r. obchodziliśmy Dzień Kosmosu była to okazja do refleksji nad osiągnięciami ludzkości w badaniach Kosmosu, jak również do promowania edukacji kosmicznej i zachęcania do dalszych odkryć i eksploracji Kosmosu. To także czas ,aby podkreślić znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań kosmicznych. Uczniowie wykonali z różnych figur geometrycznych własne rakiety.

Dzień Praw Zwierząt w Świetlicy 108

W dniu 29 maja 2024 r. obchodziliśmy Dzień Praw Zwierząt. Dzień ten podkreśla znaczenie ochrony i szacunku dla zwierząt oraz promowanie świadomości ich potrzeb i praw. Jest to okazja do refleksji nad sposobem, w jaki traktujemy inne istoty na Ziemi oraz do zachęcania do działań na rzecz poprawy ich warunków życia i zapewnienia im godnego traktowania. Uczniowie tego dnia malowali farbami „ Moje wymarzone zwierzątko”.

Udostępnij