Maj w świetlicy 204

Maj jest szczególnym miesiącem historii Polski i tematyka zajęć związana była że Świętem Pracy, Dniem Flagi Rzeczypispolitej Polskiej  i ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja. Dzieci poznawały symbole narodowe: Flaga Polska, Godło Polski i Hymn Polski. Wspólnie dzieci wykonały gazetkę i ciekawe, tematyczne prace plastyczne.

W maju cała przyroda ożywia się  pięknem kolorów  i zapachu i to wszystko przelałem dzieci na piękne pracę plastyczne, które przyozdobiły salę świetlicową. Na Dzień Matki z wielkim zaangażowaniem rysowały portrety mamy i na zbliżający się Dzień  Ojca i tak powstała rodzinna gazetka. Wykonały także laurki z życzeniami na to ważne święto. Dzieci chętnie opowiadały o swoich rodzicach, pokazując swą wielką miłość i że zawsze na nich mogą liczyć. Często graliśmy w gry zespołowe i różne zabawy na boisku szkolnym wykorzystując sprzyjającą pogodę.

 

Udostępnij