Młodzi detektywi na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

W piątek, 8 maja 2026 r., uczniowie klas 7a i 7b naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach „Chemik detektywem”, zorganizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Podczas zajęć uczniowie wcielili się w rolę młodych detektywów i z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki kryminalne, wykorzystując różne techniki analityczne oraz umiejętność kojarzenia faktów. Warsztaty były bardzo ciekawe i dostarczyły uczestnikom wielu nowych doświadczeń oraz świetnej zabawy połączonej z nauką.

Udostępnij