Nowości w bibliotece szkolnej #1

Szanowni Uczniowie,

w związku z tym, że biblioteka działa zdalnie, chcielibyśmy rozpocząć cykl, w którym będziemy prezentować nowości w naszej bibliotece szkolnej. Możecie już dziś zamówić je i wypożyczyć. Jako pierwszą zaproezentujemy serię książek Polscy superbohaterowie wydawaną przez wydawnictwo RM. Pozycje opowiadają o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Wśród przedstawianych postaci pojawia się również patron naszej szkoły – Jan III Sobieski. Z każdej książki dowiesz się, jak żyli i pracowali znani Polacy i Polki, o czym marzyli i co osiągnęli. Historie poszczególnych polskich superbohaterów pokazują również, co im zawdzięczasz.

W serii ukazały się:

 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Mieszko I. Tajemnicze drewienko.
 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Król Jan III Sobieski. Afera w Wilanowie.
 • Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, Polscy superbohaterowie. Maria Skłodowska-Curie.
 • Izabela Degórska, Polscy superbohaterowie. Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem.
 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Polscy superbohaterowie. Rotmisztrz Witold Pilecki.
 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Polscy superbohaterowie. Marszałek Józef Piłsudski.
 • Beata Ostrowicka, Polscy superbohaterowie. Irena Sendlerowa. Magiczny koralik.

W naszej bibliotece dostępne są następujące książki:

 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Polscy superbohaterowie. Marszałek Józef Piłsudski – historia przybliża postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poznasz mężczyznę, któremu „świat do góry nogami wywrócił się, a zaczęło się to od powstania”. Jaką tajemnicę kryją ogromne wąsy Marszałka? Tego dowiesz się razem z Adasiem i Pauliną, bohaterami tej książki.
 • Beata Ostrowicka, Polscy superbohaterowie. Irena Sendlerowa. Magiczny koralik – by poznać Irenę Sendlerową wyruszysz w podróż z Majką, która podczas lekcji pierwszy raz słyszy nazwisko nieustraszonej kobiety, która podczas wojny uratowała dwa i pół tysiąca ludzi i została polską superbohaterką. Opowieść rozpoczyna się w 1910 roku, gdzie Sendlerowa dorastała oraz studiowała wśród żydowskich rówieśników.
 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Król Jan III Sobieski. Afera w Wilanowie – pozycja przybliża postać patrona naszej szkoły, czyli Jana III Sobieskiego. Razem z Alicją i Alkiem, bliźniakami, którzy kilka wieków później odwiedzają pałac w Wilanowie, poznasz inne oblicze króla. Nie tylko wielkiego wodza i sprawiedliwego władcy, ale także ojca i kochającego męża oraz… mola książkowego.
 • Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, Polscy superbohaterowie. Maria Skłodowska-Curie – w książce poznasz Marię, która jako młoda dziewczyna wyjechała do Paryża, by móc rozpocząć studia. Badaczka dwukrotnie sięgnęła po Nagrodę Nobla. Z powieści dowiesz się, jak żyła i pracowała słynna Polka, jak wyglądało jej życie w Paryżu i codzienność w laboratorium oraz jaka była w rodzinnym gronie.
 • Małgorzata Strękowska-Zaremba, Polscy superbohaterowie. Rotmisztrz Witold Pilecki – historia przedstawia polskiego superbohatera, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Później podjął się dobrowolnie trudnej misji – został więźniem Oświęcimia. Z tej książki dowiesz się, jak żył i o co walczył rotmistrz Witold Pilecki, a także kim byli jego przodkowie. Co najważniejsze – przekonasz się także, w jaki sposób stał się bohaterem narodowym.

 

Zachęcamy do wypożyczania. Kolejne nowości już wkrótce!

Pracownicy biblioteki szkolnej.

Udostępnij