Nowości w bibliotece szkolnej #3

Szanowni Uczniowie,

tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam książkę skierowaną do uczniów, którzy rozpoczęli naukę historii. Nauka o dziejach Polski i Świata nie musi być jednak nudna! Najnowsza pozycja w naszej bibliotece to Królewskie życie królów Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby i Joanny Zagner-Kołata – niezwykły i nietypowy komiks.

Historia to nie tylko daty do wykucia. Historia to niezwykli ludzie, to kłótnia i walka, ustępstwa i pokojowe rozwiązywanie sporów. To sztuka załatwiania interesów, patriotyzm i – od czasu do czasu – prawdziwa miłość. Jeśli spojrzymy na historię z przymrużeniem oka, jak autorki tego komiksu, z pewnością okaże się ciekawsza niż ta z podręczników szkolnych.Poczet władców Polski w pigułce – to najnowsza propozycja zgranego duetu Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i Joanny Zagner-Kołat. Przygotowany przez nie komiks przedstawia najważniejsze fakty z panowania władców Polski – od Mieszka I po Stanisława Augusta Poniatowskiego. Czytelnicy znajdą tu solidną porcję wiedzy historycznej przyprawioną żartami. Dla dociekliwych autorki przygotowały także kącik z ciekawostkami, uzupełniający podstawowe informacje.

Zachęcamy do zamawiania książek. Jak zawsze wystarczy przesłać wiadomość na Librusie. O tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zawsze zostaniecie poinformowani.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij