Pasowanie klas pierwszych

Dla uczniów klas pierwszych 12 października był wyjątkowym dniem. Dzieci wzięły udział w pasowaniu i stały się pełnoprawnymi uczniami. Uroczystość oglądali licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć również pani Dyrektor, pani wicedyrektor oraz wychowawców klas. Przed uroczystym pasowaniem należało sprawdzić czy uczniowie klas pierwszych są gotowi by dołączyć do grona społeczności szkolnej. Dzieci musiały wykazać się swoimi umiejętnościami. Wszyscy pomyślnie przeszli liczne próby i udowodnili, że mają wiedzę, potrafią śpiewać, recytować wiersze i wspólnie się bawić. Po pozytywnie zdanym „egzaminie” i złożeniu przysięgi każdy uczeń został przyjęty przez panią Dyrektor do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy oraz zdjęcia klasowe.

Udostępnij