„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1-7 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy  o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. To wielkie czytelnicze święto, obchodzone w setkach placówek bibliotecznych i oświatowych.

Z tej okazji chętne przedszkolaki przebierały się za tygrysy oraz przynosiły rzeczy związane z głównym bohaterem akcji:  maskotki, książki. Wszystkie grupy wspólnie z Panią Anią ze szkolnej biblioteki udały się na plenerowe czytanie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych książek i chętnie brały udział w zabawach ruchowych. W ciągu tygodnia odbyły się również warsztaty plastyczno-literackie, podczas których dzieci wykonał tygrysowe zakładki do książek.

 

Dziękujemy Pani Ani za dołączenie do naszych obchodów, cieszymy się, że mogliśmy razem w miłej i wesołej atmosferze celebrować XXIII Tydzień Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom.

Udostępnij