Spotkanie DKK w maju

Kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 6 maja bieżącego roku. Recenzję omówionej książki przygotowała uczennica z klasy 8b – Barbara Domańska. Książka ,,Magia kości została napisana przez Fionę Higgins. Opowiada ona o nieszczęśliwym losie chłopca i innych mieszkańców cuchnącego miasta. A w miejscu tym nie jest bezpiecznie, między innymi z powodu grasującego mordercy. Warto także zaznaczyć, że jest to powieść fantastyczna.
Osobiście podobała mi się ta książka. Była wciągająca m.in przez swoją tajemniczość. Podobało mi się, że wokół większości postaci była stworzona pewna osobna historia. Dzięki temu zabiegowi można było bardziej zrozumieć bohaterów. Język, w jakim została napisana powieść, jest prosty i zrozumiały. Rzeczą, której mi brakowało, jest nie domknięcie paru otworzonych wątków, co sprawia, że nie nasyciła mnie ona do końca.
Poleciałbym tą książkę osobom, które nie przepadają za jedną prostą historią od początku do końca. Może się spodobać ludziom lubiącym zagadki i tajemniczość.

Udostępnij